Czesław Lang

.

.

BIO

Polski kolarz torowy i szosowy, wicemistrz olimpijski w Moskwie oraz dwukrotny medalista mistrzostw świata. Pierwszy Polak, który został zawodowym kolarzem. Dziewięć razy startował w Giro d’Italia, a trzy razy w Tour de France. W sumie wygrał 30 wyścigów zawodowych. Po zakończeniu kariery sportowej organizator największego cyklicznego sportowego wydarzenia w Polsce Tour de Pologne UCI World Tour. Promuje kolarstwo zawodowe i amatorskie na wielu płaszczyznach. Jest laureatem wielu nagród sportowych i biznesowych. Ma na swoim koncie kilkanaście nagród Plebiscytu Sportowego “Przeglądu Sportowego”, w 2019 roku został nagrodzony przez Prezydenta RP Indywidualną Nagrodą Gospodarczą. Jest laureatem aż dwóch nagród przyznanych przez Organizację Narodów Zjednoczonych.