Manfred Boudreaux-Dehmer
Manfred Boudreaux-Dehmer jest pierwszym Chief Information Officer (CIO) NATO.
Na tym stanowisku jego głównym zadaniem jest realizacja wizji Sojuszu w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT), zgodnie z mandatem Rady Północnoatlantyckiej. Ułatwia on integrację, dostosowanie i spójność systemów teleinformatycznych w całym przedsiębiorstwie NATO i jego 25 000 cywilnych i wojskowych użytkowników, a także nadzoruje rozwój i funkcjonowanie zdolności teleinformatycznych.
Manfred Boudreaux-Dehmer jest dyrektorem Biura Chief Information Officer, które składa się z ekspertów ds. ICT i cyberbezpieczeństwa i podlega bezpośrednio Sekretarzowi Generalnemu NATO. Jego zastępcą jest generał brygady Krzysztof Kociuba.
Pełni on również funkcję Chief Information Security Officer (CISO) i działa jako pojedynczy punkt władzy dla wszystkich kwestii związanych z cyberbezpieczeństwem. Obejmuje to zarządzanie incydentami, ukierunkowanie konkretnych inwestycji, poprawę cyberbezpieczeństwa NATO, a także zwiększanie świadomości w zakresie cyberbezpieczeństwa w całym NATO.
Przed dołączeniem do NATO Manfred Boudreaux-Dehmer kierował wszystkimi globalnymi systemami obliczeniowymi i informatycznymi Sierra Wireless w Vancouver w Kanadzie od 2010 do 2021 roku. Stanowisko to objął po ośmiu latach pracy w firmie Hewlett-Packard na stanowiskach kierowniczych związanych ze strategią i planowaniem oraz analityką biznesową. W latach 90. pan Boudreaux-Dehmer nadzorował systemy łańcucha dostaw w oddziale Compaq w Ameryce Łacińskiej w Houston w Teksasie i São Paulo w Brazylii. Swoją karierę rozpoczął jako programista w Bayerische Berg-, Hütten- und Salzwerke AG (BHS) w Peissenberg w Niemczech w latach 80-tych.
Manfred Boudreaux-Dehmer posiada tytuł MBA uzyskany na Duke University w Północnej Karolinie w USA oraz tytuł Master of Science (M.Sc.) w dziedzinie badań nad zarządzaniem przedsiębiorstwem uzyskany na University of Reading w Wielkiej Brytanii. Obecnie kontynuuje studia doktoranckie z zakresu zarządzania biznesem (DBA) na Uniwersytecie w Reading. Jego praca doktorska dotyczy interakcji człowieka z technologią w kontekście rozwiązań Internetu Rzeczy (IoT).