CO NOWEGO?

Digital trust jako główny temat Impact fintech’19

Informacje na temat wycieku danych pojawiają się w wiadomościach niemal każdego dnia.

Trudno więc o budowanie zaufania cyfrowego wśród konsumentów. Jednocześnie jeszcze nigdy wcześniej zaufanie cyfrowe nie było tak istotne. To wszystko za sprawą czasów w których się znaleźliśmy! To właśnie teraz jest najlepszy czas dla open bankingu, virtual identification, zakupów online i … cyberprzestępstw. Jak więc zbudować gospodarkę cyfrową opartą na zaufaniu?

Odpowiedź na to pytanie otrzymasz w Katowicach od Dele Atandy – wizjonera, który jest prezesem pierwszego na świecie samo-suwerennego AI i Universal Smart Data Marketplace –  MetaMe i założyciela The Internet Fundation. Ta ostatnia z nich to organizacja pozarządowa zajmująca się promowaniem etycznego wykorzystania danych w handlu i ustanawiania praw cyfrowych jako rozszerzenia praw człowieka.

Sustainable Fintech – nowa ścieżka tematyczna!

We wrześniu 2019 r. podczas Climate Week w Nowym Jorku 130 banków z 49 krajów wprowadziło zasady odpowiedzialnej bankowości.

Był to jeden z wielu aktualnych sygnałów, że branża finansowa przyłącza się do walki ze zmianami klimatu. Oprócz dostarczania innowacyjnych i dostępnych produktów finansowych, które mogą pomóc w jak najłatwiejszym przejściu na bardziej zrównoważone technologie – szczególnie wśród klientów korporacyjnych i instytucjonalnych – istnieje jeszcze inna strona finansowania przyjaznego dla środowiska.

Wykorzystując najnowszą technologię do opracowania zielonych usług bankowych, przemysł pokazał swoją siłę w zakresie zmian klimatu. Odpowiedzialna bankowość jest tematem w zupełnie nowej ścieżki tematycznej „Sustainable Fintech” na Impact fintech’19

Raporty

Najnowsze publikacje dotyczące przyszłości finansów zostaną zaprezentowane na Impact fintech’19!

4–5 grudnia w Katowicach swoją premierę będa mieć:

 • Raport “Chmura nad Polską – potencjał, ryzyko, korzyści” według 300 Research we współpracy z OChK, PKO Bankiem Polskim i Google – kompleksowy przewodnik po rozwiązaniach chmurowych.

 • Raport “Bankowość Mobilna i Płatności Mobilne w Polsce 2019” stworzony przez Cashless.pl – kompendium wiedzy na temat usług mobilnych świadczonych przez banki działające w Polsce.

 • Raport “Startup Poland: Polish Tech Scene 2019” – piąta i najnowsza edycja tego przełomowego raportu stworzonego przez Startup Poland.

Regulatorzy z całego świata w Katowicach!

W tegorocznej edycji Impact fintech wezmą udział członkowie instytucji, które ustanawiają globalny standard regulacyjny w zakresie finansów – Financial Conduct Authority z Wielkiej Brytanii, Monetary Authority of Singapore, Bank of Lithuania, Estonian Financial Supervision and Crisis Resolution Authority, Komisja Nadzoru Finansowego, Czech National Bank oraz wiele więcej.

Ich przedstawicieli  zobaczysz na scenie, podczas RoundTable, na warsztatach oraz podczas konsultacji ze start-upami.

Fintechowa delegacja z Wielkiej Brytanii

Co łączy Revolut, TransferWise, Monzo, Starling Bank, Oak North i Funding Circle?

Każdy z tych Fintechów ma swoją siedzibę w Wielkiej Brytanii! To tutaj powstała pierwsza europejska piaskownica regulacyjna, która wciąż się rozwija. Tylko w samym 2018 roku ponad 300 firm złożyło wnioski o przetestowanie w niej swoich pomysłów.  Kluczem do sukcesu Wielkiej Brytanii jest przyjazny dla użytkownika i spójny organ regulacyjny, o którym planujemy rozmawiać na Impact fintech’19 z:

  • Laura Navaratnam, Manager of the Innovation Hub w Financial Conduct Authority

  • Peter Cunnane, National & International Strategy Lead w Innovate Finance

  • Alex Low, Fintech Specialist w Department for International Trade in London

  • Diana Paredes, CEO & Co-founder w Suade Labs

  • Asif Faruque, Head of Content w Level39

  • Peter Majgaard, VP Business Development Eastern Europe & Nordics w Konsentus

  • Jess Williamson, Proptech Strategist w the Ministry of Housing, Communities & Local Government

  • Husayn Kassai, CEO w Onfido

Duże fintechowe marki

Czy powiedzieliśmy duże?

Mieliśmy na myśli ogromne! Czy miałeś okazję zobaczyć naszą imponującą listę Speakerów? Zebraliśmy niesamowitą liczbę gorących fintechów, w tym challenger banków: N26, Penta i Arival, pionierów technologii: Mambu, Onfido i Ripple, guru Insurtech Wefox. Lista z każdą minutą powiększa się!

Rumuńska delegacja wspierana przez Fintech Camp

 

Rumuńska delegacja, której podróż na Impact fintech’19 odbywa się przy wsparciu Fintech Camp, chętnie spotka się podczas wydarzenia z każdym kto chciałby dowiedzieć się o najnowszych projektach fintechowych oraz tych realizowanych w szeroko pojętej branży finansowej.

Podczas wydarzenia – wspieranego przez Ambasadę Rumunii w Polsce i z udziałem przedstawicieli Narodowego Banku Rumunii odbędzie się prezentacja firm oraz spotkania 1 na 1.

ZAPISZ SIĘ NA SPOTKANIE

Keep the change constant!

Bądź na bieżąco, poznawaj nowe nazwiska, dowiaduj się o wydarzeniach towarzyszących i wszystkich planowanych przez nas atrakcjach.

Zapisz się na newsletter!

#Impactfintech19