WARSZTATY

Warsztat to wiedza od najważniejszych
ekspertów z branży! Zapisz się!

CZAS TRWANIA: 60 min
12:40 - 13:40
MIEJSCE: Meeting Room 5
Mastercard

Innovation in Security: what’s next?

 • Rigo Van den Broeck

Warsztat pozwoli zapoznać się z bieżącą ewolucją międzynarodowych zagrożeń bezpieczeństwa systemów bankowych i płatności oraz przybliży uczestnikom innowacyjne rozwiązania, które Mastercard stosuje w tym obszarze, takie jak mechanizmy oparte o uczenie maszynowe czy biometria behawioralna, które już dzisiaj są nieodłącznym elementem zabezpieczeń wewnętrznych, a oferowane są też partnerom Mastercard.

Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną:

1. Obecne spojrzenie Mastercard na stan bezpieczeństwa systemów bankowych i płatności,

2. Narzędzia, które Mastercard wykorzystuje wewnętrznie i oferuje jako usługi w celu ochrony przed zagrożeniami.

Nie masz jeszcze wejściówki? Zdobądź ją i zapisz się na warsztaty!
CZAS TRWANIA: 45 min
12:45 - 13:30
MIEJSCE: Workshop Stage
Wirecard

5 things you need to know to launch your own card program

 • Daria Berdnikova

Wirecard stands behind many successful unicorns and FinTechs by providing them with bundled and unbundled solutions. In this workshop, we will reveal what it takes to build and launch a card-issuing program. The workshop will be useful to financial institutions, insurance companies, lenders, payment facilitators and other FinTech companies looking to differentiate their product portfolios.

Nie masz jeszcze wejściówki? Zdobądź ją i zapisz się na warsztaty!
CZAS TRWANIA: 60 min
14:00 - 15:00
MIEJSCE: Workshop Stage
UKE/World Bank

Możliwości rozwoju biznesu dla polskiego sektora ICT: projekty i przetargi finansowane przez Grupę Banku Światowego

 • Małgorzata Ignatowicz

Grupa Banku Światowego finansuje projekty i przetargi, których roczna wartość szacowana jest na ponad 20 miliardów dolarów amerykańskich. Są one realizowane na potrzeby tej instytucji lub w związku z działalnością pomocową, we wszystkich rejonach świata. Wśród najczęściej zamawianych towarów i usług znajdują się sprzęt i usługi ICT.

Te możliwości biznesowe są w zasięgu polskich firm, również MŚP. W związku z ustanowieniem przy Urzędzie Komunikacji Elektronicznej funkcji oficera łącznikowego Grupy Banku Światowego ds. relacji z sektorem prywatnym, przedsiębiorcy będą mieli okazję uzyskać informacje o tych możliwościach, aby zbudować skuteczną strategię udziału w rynku projektów i przetargów finansowanych przez Bank.

 

Nie masz jeszcze wejściówki? Zdobądź ją i zapisz się na warsztaty!
CZAS TRWANIA: 30 min
15:00 - 15:30
MIEJSCE: Sala Roundtable 2
PARP

Zarabiaj na innowacjach – II edycja Akademii Menadżera Innowacji

 • Grażyna Czerwińska, PARP

Akademia Menadżera Innowacji (AMI) to autorski program szkoleniowo-doradczy opracowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z najlepszymi praktykami biznesu w dziedzinie nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem oraz wdrażania innowacji. AMI przygotowuje właścicieli i kadrę zarządzającą do sprawnego wdrażania innowacyjnych procesów, produktów i usług w przedsiębiorstwach. Uczestnicy kończą program z gotowym planem wdrożenia zmian w swoich firmach.

 

Nie masz jeszcze wejściówki? Zdobądź ją i zapisz się na warsztaty!
CZAS TRWANIA: 60 min
15:15 - 16:15
MIEJSCE: Workshop Stage
BNP Paribas

Why Agile - Cynefin Lego Game

Przemysław Piwowar

Kierując lub zarządzając procesem transformacji do adaptacyjnego systemu zarządzania projektami (ang. „agile”) warto wiedzieć z jakim systemem mamy do czynienia. Uczestnictwo w grze pomoże rozszyfrować unikalne cechy struktury organizacji i komunikacji w danym systemie. W jej ramach doświadczysz 4 z 5 domen zasad podejmowania decyzji „Cynefin” opracowanych przez Dave’a Snowden’a.

Nie masz jeszcze wejściówki? Zdobądź ją i zapisz się na warsztaty!
CZAS TRWANIA: 60 min
11:00 - 12:00
MIEJSCE: Workshop Stage
Medici

Neobanks: A Global Deep-Dive

 • Nicolo Petrone, Head of Europe, Medici
 • Giuseppe Marchese, Head of Business Development, Europe, Medici
 • Marko Wenthin, CEO, Penta
 • Max Schertel, Head of Business Operations, N26
 • Eliott Limb, Chief Customer Officer, Mambu

Po kryzysie finansowym, który miał miejsce w latach 2008-09 zaobserwować można było znaczący spadek zaufania do branży bankowej – zjawisko to było szczególnie odczuwalne na rynkach rozwiniętych. W rezultacie rozpoczął się proces reform, który trwa do dziś. W rzeczywistości procesy wielu banków na całym świecie wciąż opierają się na technologiach znanych od wielu lat, a niechęć do zmian jest spora. Wysokie kary za nieprzystosowanie się do nowych regulacji, coraz większa liczba konkurentów wśród firm technologicznych, presja związana ze skutecznym zarządzaniem fizycznymi oddziałami w czasach zdominowanych przez cyfrowe technologie oraz nowe sposoby interakcji z konsumentem – wszystkie te czynniki stanowią coraz większe wyzwania dla tradycyjnych instytucji finansowych. Jednocześnie coraz większą konkurencję dla tradycyjnych banków stanowią fintechy – młode, dynamiczne i lepiej przystosowane do potrzeb konsumentów, których rzeczywistość jest w coraz większym stopniu cyfrowa.

Mając na uwadze taką sytuację innowacyjność nie jest dla tradycyjnych banków kwestią słusznego, przyszłościowego wyboru, ale koniecznością – w ten sposób są w stanie długoterminowo zadbać o zysk. Te tradycyjne instytucje finansowe zaczęły zdawać sobie sprawę, że pierwszym krokiem na drodze do innowacji jest cyfrowa transformacja. Dodatkowo, coraz niższe stopy procentowe, kultura korporacyjna, która odporna jest na innowacje oraz coraz większe zapotrzebowanie wśród konsumentów na usługi bankowe przystępne niczym Google oraz Facebook doprowadziły do powstania zupełnie nowych produktów bankowych i wzrost liczby challenger banków, które je oferują. Ten nowy krajobraz bankowy jest mieszanką cyfrowych rozwiązań wprowadzanych przez tradycyjne banki, marketplace’ów, dynamicznie rozwijających się licencjonowanych challenger banków oraz podmiotów funkcjonujących bez licencji. W trakcie warsztatu przyjrzymy się wszystkim aspektom obecnej sytuacji. 

Podczas warsztatu dowiesz się:

 • Jak usługi oferowane przez challenger banki różnią się od tych dostarczanych przez tradycyjne instytucje
 • Jak rozwija się rynek challenger banków
 • Jak kształtują się trendy na rynku challenger banków

Dodatkowo będzie to okazja, żeby poznać ten rynek oczami kluczowych graczy takich jak: Penta, N26, Mambu i wielu innych.

Nie masz jeszcze wejściówki? Zdobądź ją i zapisz się na warsztaty!
CZAS TRWANIA: 60 min
14:15 - 15:15
MIEJSCE: Workshop Stage
Wardyński i Wspólnicy

Część 1: Jak stokenizować akcje
Część 2: Jak uzyskać licencje PISP/AISP"

 • Artur Granicki
 • Krzysztof Wojdyło
 • Część 1: Jak stokenizować akcje

Celem warsztatów będzie przedstawienie możliwych sposobów tokenizacji aktywów zgodnie z prawem polskim. Będziemy starali się m.in. odpowiedzieć na pytanie czy można stokenizować akcje prostej spółki akcyjnej. Warsztaty będą prowadzone przez prawników oraz deweloperów rozwiązań blockchainowych.

 • Część 2: Jak uzyskać licencje PISP/AISP

W ustawie o usługach płatniczych pojawiły się dwa nowe podmioty, których działalność wynika z dyrektywy PSD2: dostawca usługi dostępu do rachunku (AISP) oraz inicjator płatności (PISP). W związku z tym otworzyły się nowe możliwości działania dla podmiotów z sektora Fintech. Podczas warsztatów omówimy zakres funkcjonowania tych podmiotów, korzyści płynące z posiadania takich licencji, a także warunki, jakie trzeba spełnić, aby uzyskać te licencje najszybciej jak to możliwe

Nie masz jeszcze wejściówki? Zdobądź ją i zapisz się na warsztaty!

Keep the change constant!

Bądź na bieżąco, poznawaj nowe nazwiska, dowiaduj się o wydarzeniach towarzyszących i wszystkich planowanych przez nas atrakcjach.

Zapisz się na newsletter!

#Impactfintech19