Poznaj speakera - Łukasz Grass

Łukasz Grass

Łukasz Grass

Łukasz Grass

Łukasz Grass

Łukasz Grass

  

BIO

Dziennikarz radiowy i telewizyjny, autor książek. W latach 2016 – 2019 redaktor naczelny Business Insider Polska, serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. W Onet i Business Insider Grass prowadzi autorski program „Na Czasie” oraz „Kawa z prezesem”. Oba programy poruszają kwestie związane z nowoczesnym biznesem, przywództwem i rozwojem osobistym. Pracował m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej i szef informacji. Przez 6 lat był związany z TVN24, gdzie prowadził serwisy informacyjne i magazyn „Polska i Świat”. W 2005 roku został nagrodzony przez miesięcznik „Sukces”. Nagrodę „Byk Sukcesu” odebrał w kategorii Debiut Roku.

Jest autorem bestsellerowej powieści biograficznej „Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą”. Historia o Jerzym Górskim, legendzie polskiego triathlonu, sprzedała się w ponad 50 tysiącach egzemplarzy. Stała się również inspiracją dla twórców filmu pod tym samym tytułem. Obraz wyreżyserowany przez Łukasza Palkowskiego „Najlepszy” zdobył aż 5 nagród na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

29 października 2019 roku ukazała się kolejna powieść biograficzna Grassa pod tytułem „Szlag mnie trafił”, opowiadająca historię Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu.

Aktualnie Grass pracuje nad dwiema książkami o ludziach podejmujących ekstremalne wyzwania. Bohaterami będą triathlonista Robert Karaś – mistrz i rekordzista świata w podwójnym i potrójnym Ironmanie oraz Roman Ficek – ultramaratończyk, pierwszy człowiek na świecie, który w 39 dni przebiegł samotnie 2300km łukiem Karpat. Obie książki ukażą się już w 2020 roku.

Grass jest również założycielem i redaktorem naczelnym Akademii Triathlonu – największego portalu dla społeczności uprawiającej tę dyscyplinę sportu. Sam również amatorsko uprawia triathlon, startując głównie na dystansach Ironman i Ironman 70.3. Rekordy życiowe to 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. O sporcie, motywacji, metodyce i fizjologii wysiłku fizycznego opowiada podczas wirtualnych spotkań w grupie na Facebooku: „Łukasz Grass – 8 minut motywacji” oraz wykładów i spotkań.