RANKING

Ranking najbardziej wpływowych osób dla polskiej gospodarki w 2020 r.

RMF FM, portal money.pl i 300Gospodarka stworzyły listę osób, które kreują polską rzeczywistość gospodarczą w 2020 r. Ranking został zaprezentowany drugiego dnia tegorocznej edycji kongresu Impact’20 Connected Edition driven by Metropolia GZM.

Trzy redakcje gospodarcze połączyły siły, aby stworzyć unikatowy ranking osób mających największy wpływ na polską gospodarkę w 2020 r. Na liście znalazło się ponad 200 nazwisk, które zdaniem redakcji realnie wpływają na rzeczywistość gospodarczą w Polsce.

Pierwsza setka została uporządkowana według wagi wpływu, natomiast w drugiej setce nazwiska zostały uporządkowane alfabetycznie. Pierwsze 30 pozycji na liście oraz miejsce 100. uzupełniono uzasadnieniem kapituły rankingu. Pełen ranking oraz uzasadnienia znaleźć można na stronach redakcji odpowiedzialnych za ranking:
RMF FM
Money.pl
300 Gospodarka

W rankingu uwzględnieni zostali m.in. politycy i urzędnicy, zarówno polscy, jak i zagraniczni, prezesi spółek Skarbu Państwa, przedsiębiorcy, pracodawcy i naukowcy. Sposób doboru nazwisk, które znalazły się na liście, a także ich pozycja w rankingu, są efektem wspólnej analizy procesów zachodzących w polskiej gospodarce i długich dyskusji przedstawicieli trzech opiniotwórczych redakcji ekonomicznych.

Ranking został zaprezentowany 24 września 2020 r. podczas kongresu Impact’20 Connected Edition driven by Metropolia GZM.