WARSZTATY ONLINE

Weź udział w warsztatach online.

DATA: 23.09.2020
GODZINA: 11:00 - 11:45
Sieć Badawcza Łukasiewicz

EIT: Elementy smart w logistyce miejskiej

Wśród interesariuszy miasta rośnie uznanie dla potrzeby wdrażania nowych rozwiązań transportowych dla transportu towarowego. Dystrybucja towarów w obszarze miejskim wzrasta,
przyczyniając się w znacznym stopniu do ogólnego ruchu w centrum miasta. Dostawy wymagają odpowiedniej organizacji i przestrzeni przeładunkowych, wystarczająco wygodnych do szybkiej obsługi ładunków przy minimalnych zakłóceniach dla pozostałych uczestników życia w Mieście. Włodarze miast przekonują się, że nie można myśleć o transporcie miejskim bez zarządzania dostawami w ramach planowania przestrzennego, wykorzystując innowacyjne technologie jako kluczowy czynnik ułatwiający zarządzanie transportem. Odpowiedzią na takie zapotrzebowania są rozwiązania organizacyjne i technologiczne. Ich oferta jest szeroka, często jednak ich zastosowanie wymaga weryfikacji. Realizowane i planowane projekty Instytutu Logistyki i Magazynowania we współpracy, między innymi, z Miastem Poznań, także w zakresie elektromobilności, są odpowiedzią na zapotrzebowanie lokalnych samorządów.

PROWADZĄCY: Małgorzata Kirchner, Jan Kosmecki, Piotr Nowak, Wiktor Żuchowski

DATA: 23.09.2020
GODZINA: 13:30 - 14:30
Ministerstwo Finansów

Pakiet uproszczeń w VAT, czyli SLIM VAT

W trakcie warsztatów zostanie omówiony pakiet uproszczeń w podatku VAT określony jako SLIM VAT. Proponowane zmiany redukują nadmiarowe obowiązki administracyjne i upraszczają rozliczenia na gruncie VAT. Zmiany wychodzą naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców i dotyczą różnych obszarów jak fakturowanie, odliczenie podatku naliczonego czy eksportu towarów. Zmiany będę korzystne zwłaszcza dla MŚP i ułatwią rozliczania podatku VAT. Wśród propozycji zmian są także zmiany przynoszące korzyści finansowe dla firm, jak podniesienie limitu dla prezentów o małej wartości, czy możliwość odliczania podatku naliczonego dla odsprzedawanych usług noclegowych. Ministerstwo Finansów przedstawi niebawem także propozycję ułatwień dla dużego biznesu oraz sektora finansowego. W pierwszym obszarze będzie to możliwość tworzenia grup VAT w Polsce, zaś w drugim wprowadzenie opcji opodatkowania usług finansowych.

PROWADZĄCY: dr Paweł Selera, Dyrektor Departamentu Podatku od Towarów i Usług Ministerstwa Finansów

 

Bezpłatna rejestracja: https://impactcee.clickmeeting.com/slim-vat/register 

DATA: 23.09.2020
GODZINA: 15:00 - 16:00
Ministerstwo Finansów

Ekosystem podatkowy wspierający rozwój przedsiębiorstw

Estoński CIT to nowoczesny sposób opodatkowania małych firm, który gwarantuje maksymalną promocję inwestycji i minimum formalności przy rozliczeniu podatków. To pierwszy temat warsztatów. Drugim będzie szeroko pojęty ekosystem ulg podatkowych – ulg działających symultanicznie, na każdym etapie procesu produkcyjnego. Będą do niego należeć ulga badawczo – rozwojowa, wspierająca prace koncepcyjne nad nowym produktem, ulga na prototyp, wspomagająca przeniesienie pomysłu na język praktyki i produkcji, ulga na robotyzację oraz – ulga IP-Box, zmniejszająca obciążenie na etapie jego sprzedaży. Tworzony w ten sposób ekosystem będzie krokiem milowym na drodze do transformacji polskiej gospodarki w kierunku Przemysłu 4.0. Szczegóły wszystkich powyższych rozwiązań zostaną przedstawione przez Dyrektora Departamentu Podatków Dochodowych Ministerstwa Finansów Aleksandra Łożykowskiego.

PROWADZĄCY: Aleksander Łożykowski, Dyrektor Departamentu Podatków Dochodowych Ministerstwa Finansów

DATA: 23.09.2020
GODZINA: 16:30 - 17:30
Kancelaria Kopeć i Zaborowski

Rewolucja w Crowdfundingu? Czyli o nowym Rozporządzeniu UE o działalności Platform Crowdfundingowych.

W trakcie warsztatów, Artur Granicki przedstawi treść projektu nowego Rozporządzenia UE odnośnie Crowdfundingu, oraz wskaże jak może się zmienić ten rynek zarówno dla platform crowdfundingowych jak i dla podmiotów szukających finansowania oraz inwestorów.

 

Bezpłatna rejestracja: https://impactcee.clickmeeting.com/rewolucja-w-crowdfundingu/register 

DATA: 24.09.2020
GODZINA: 14:00 - 15:00
Microsoft

Jak samodzielnie tworzyć aplikacje i automatyzować procesy w sektorze healthcare i nie tylko?

Prostsze procesy, a do tego oszczędność czasu i pieniędzy – takie możliwości daje technologia, a konkretnie Microsoft Power Platform. Zapraszamy na sesje, podczas którego dowiecie się Państwo, co to jest Microsoft Power Platform, z jakich komponentów składa się oraz jak samodzielnie tworzyć nowe rozwiązania.