MATERIAŁY ON DEMAND

FIRESIDE CHAT

Zbigniew Jagiełło PKO Bank Polski
Paweł Jakubik Microsoft

How transformation and cloud are changing PKO BP into a modern digital organization

Z.J.: „Napoleon Bonaparte mówił, że do zwycięstwa potrzebował trzech rzeczy: pieniędzy, pieniędzy i pieniędzy. Sukces PKO BP to ludzie, ludzi i ludzie.”

FIRESIDE CHAT

Beata Daszyńska-Muzyczka Bank Gospodarstwa Krajowego

How to finance our way out of the recession?

B.D-M.: „Drogą do wyjścia z kryzysu jest wzrost inwestycji infrastrukturalnych i budujących wartość dodaną dla gospodarki, przy wykorzystaniu środków zarówno publicznych, jak i prywatnych.”

MODERATED DISCUSSION

Marek Niedużak Ministry of Economic Development
Labour and Technology
Piotr Dmuchowski HSBC Poland
Anna Bak Association for Financial Markets in Europe
Adrian Rimmer London Stock Exchange

At the forefront of developing the sustainable finance market. The next wave of green finance initiatives

P.D.: „Trzeba przyciągnąć międzynarodowych graczy do zielonej transformacji w Polsce. A oni są zainteresowani, ponieważ ten obszar ma w naszym regionie ogromny potencjał.”

MODERATED DISCUSSION

Bartosz Ciołkowski, Mastercard
Dawid Rożek, ZEN

Tales of the future: Finding ZEN and peace of mind while banking

B.C: „W dzisiejszym świecie nie ma znaczenia, czy to korporacja z 60-letnim doświadczeniem, czy startup, który dopiero zaczyna. Liczy się pomysł. Nie czuję dużego spowolnienia na rynku startupów w czasie COVID.”

FIRESIDE CHAT

Arunan Tharmarajah TransferWise

The New Normal in Payments

A.T.: „Mam nadzieję, że natychmiastowe płatności staną się rzeczywistością w Europie już niedługo. Jeśli nie zajmą się tym banki, zrobią to fintechy.”

FIRESIDE CHAT

Paweł Borys Polish Development Fund

Macroeconomic Forecast for 2021. Future Scenarios of the Economic Development

P.B: „Widać, że sektory usługowe wymagają dalszego wsparcia, ponieważ są dotknięte suktkami pandemii. Uruchamiamy tarczę finansową 2.0 dla małych i średnich przedsiębiorstw i kontynuujemy tarczę dla dużych firm. Szacujmy, że do wiosny będzie to ok. 10 mld zł. Ale podchodzimy do tego elastycznie. Na pewno nie mówimy o kwotach oferowanych w drugim kwartale, ale środkach adekwatnych do potrzeb.”

MODERATED DISCUSSION

Adam Marciniak PKO Bank Polski
Piotr Alicki KIR
Paweł Jakubik Microsoft
Robert Stanikowski BCG

The Roadmap for Digital Transformation - Top Three Industry Challenges for 2021

Jeszcze przed epidemią COVID-19 widzieliśmy wyraźne trendy w transformacji cyfrowej banków. Takie zmiany odzwierciedlały rosnący głód niezbędnych innowacji, w tym usług dostosowanych do potrzeb klienta. Niewątpliwie nowe technologie będą motorem transformacji bankowej w najbliższych latach. Przyjrzymy się, z czym zmierzy się przemysł bankowy w drodze do zaspokojenia zapotrzebowania na nowe technologie bankowe i w poszukiwaniu redukcji kosztów. Ponadto, omówimy jak zmieniające się zachowania konsumentów wpłyną na do wybór i implementacje nowych narzędzi i rozwiązań.

MODERATED DISCUSSION

Mark Loughran Microsoft

Digital upskilling as a key driver for business growth

Mark Loughran z Microsoftu o roli lidera w nowych czasach. „Powinniśmy przestać być organizacją, która wszystko wie, a zacząć być taką, która wszystkiego się uczy. W czasach COVID-19 powinniśmy jeszcze bardziej wsłuchać się w głos klientów.”

MODERATED DISCUSSION

Katharina Lüth Raisin
Kinga Piecuch Microsoft
Michał Potoczek Operator Chmury Krajowej
Wojciech Janek GovTech Polska

Reskilling and Upskilling the Financial Workforce

M.P: „Pandemia zintensyfikowała zmiany, które były już wcześniej. Pokazała nam, że trzeba być przygotowanym na wyzwania i móc zmieniać swoje cele wraz ze zmieniającymi się warunkami. Chodzi o dostosowanie się do nowych okoliczności.”

MODERATED DISCUSSION

Katharina Lüth Raisin
Peter Majgaard Konsentus
Ewa Wernerowicz Vivus
Małgorzata Domagała Mastercard

Open Banking: Has the revolution been cancelled?

M.D: „Open banking i jego rewolucja nie została zatrzymana. Ale musimy przyzwyczaić się, że nie jest to tornado jednak to nowy ekosystem z nowymi zestawami zasad i dopiero się ich uczymy używać tak, by nie było zgrzytów.”

FIRESIDE CHAT

Przemysław Kurczewski Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

R&D Financing in Fintech

P.K.: „NCBR ma szeroki wachlarz instrumentów finansowych dla fintechu. W COVID nie zwolniliśmy tempa, finansowanie na najbliższe lata mamy zapewnione. Bierzemy aktywny udział w budowaniu innowacji w Polsce.”

MODERATED DISCUSSION

Mieczysław Groszek Fundacja Polska Bezgotówkowa
Maciej Makuszewski Totalizator Sportowy
Robert Trętowski KIR
Michał Chomczyk Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Blockchain, AI, Cloud Solutions in the Financial Sector. Towards the new Collaborative Ecosystems

Blockchain rewolucjonizuje szybkość i efektywność transakcji. Chociaż zastosowanie tej technologii jest nadal na etapie weryfikacji koncepcji, może ona odegrać pozytywną rolę w wielu różnych branżach i sektorach, w tym w bankowości. Z jednej strony wdrażanie inicjatyw blockchain zwiększyło wydajność, ale z drugiej prowadzi do dłuższego czasu wdrażania i wymaga wyższych kosztów oraz znaczących zmian w modelu operacyjnym. Ostrożność we wdrażaniu tej nowatorskiej technologii jest zrozumiała, ale istnieje wiele obszarów, w których blockchain może stworzyć wartość dla sektora bankowego. Jednocześnie przyjrzymy się jak współdziałanie najbardziej zaawansowanych technologii takich jak AI, chmura czy informatyka kwantowa przyczyni się do rozwijania nowych możliwości w świecie bankowym.