Poznaj speakera - Mark Loughran

Mark Loughran

Mark Loughran

Microsoft

Mark Loughran

Microsoft

BIO

Przed objęciem stanowiska Dyrektora Generalnego w Microsoft w Polsce Mark Loughran przez 3,5 roku był Dyrektorem Generalnym Działu Sprzedaży Konsumentów i Urządzeń w Microsoft UK. Wraz ze swoim zespołem osiągnął znakomite wyniki w sprzedaży produktów i rozwiązań konsumenckich oferowanych przez Microsoft UK.

Na przestrzeni lat jego kariera zawodowa obejmowała wiele branż i rynków. Początkowo zajmował się sektorem ochrony zdrowia i sprzedażą do sektora publicznego. Przez 14 lat pracował w GlaxoSmithKline. Przez 6 lat zarządzał biznesem spółki w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym przez 4 lata pracował i mieszkał w Polsce, zajmując stanowisko Dyrektora Generalnego i Prezesa Zarządu GSK Polska. W tym okresie kierował połączeniem Polfy Poznań z międzynarodowym biznesem GSK. Mark Loughran zasiadał także w zarządzie Konfederacji Pracodawców Polskich (KPP), znanej obecnie jako Pracodawcy RP, która jest najstarszą i największą organizacją zrzeszającą pracodawców w Polsce.

Mark Loughran zajmował również stanowisko Dyrektora Sprzedaży, a następnie Dyrektora Generalnego w Nokia UK & Ireland, gdzie wprowadził pierwszy smartfon na rynek brytyjski. Później pracował w PACE (obecnie Arris), firmie zajmującej się technologiami telewizyjnymi i szerokopasmowymi, gdzie kierował zespołem inżynierów sprzętu i oprogramowania oraz zespołami sprzedaży odpowiedzialnymi za sprzedaż usług cyfrowych i platformy cyfrowej do największych firm telekomunikacyjnych, oferując płatne usługi telewizyjne na świecie.

Mark Loughran ma tytuł magistra i doktora Uniwersytetu Cambridge.