Poznaj speakera - Alina Pszczółkowska

Alina  Pszczółkowska

Alina Pszczółkowska

AstraZeneca

Alina Pszczółkowska

AstraZeneca

BIO

Wiceprezes AstraZeneca Pharma Polska. Lekarz medycyny, absolwentka Akademii Medycznej w Katowicach i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2009 roku otrzymała dyplom z wyróżnieniem Wyższej Szkoły Zarządzania – Polish Open University oraz Oxford Brookes University.
Z dziedziną badań klinicznych i rozwoju w Polsce związana od 1997 roku – karierę rozpoczynała jako specjalista ds. badań klinicznych w firmie Parexel. Od 1999 r. Alina Pszczółkowska pracuje w AstraZeneca, gdzie odpowiadała m.in. za organizację i monitorowanie badań klinicznych oraz zarządzanie procesami i jakością w tym obszarze. W latach 2012-2015 pełniła funkcję Globalnego Dyrektora ds. Badań Klinicznych w AstraZeneca Pharma Polska i zarządzała organizacją skupiającą działy badań klinicznych firmy w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Tym samym stała się pierwszym Dyrektorem Centrum Operacyjnego Badań Klinicznych w Polsce, który odpowiadał za globalną koordynację procesów.
W 2016 r. Alina Pszczółkowska nadzorowała programy rozwoju cząsteczek III fazy w dziedzinie kardiologii i przewlekłej niewydolności nerek w Goteborgu, w Szwecji. Rok później objęła stanowisko Dyrektora Globalnego ds. Badań Klinicznych w polskiej spółce. Obecnie skupia się na zarządzaniu badaniami w obszarze chorób oddechowych, metabolicznych oraz kardiologicznych, a jako członek Zarządu AstraZeneca Pharma Polska, szczególnie skupia się na kwestiach takich jak Diversity&Inclusion oraz sustainability.