Poznaj speakera - Helena Mueller

Helena  Mueller

Helena Mueller

Doconomy

Helena Mueller

Doconomy

  

BIO

Ponad 20 lat doświadczenia w branży bankowej i finansowej. Pełniła zarówno funkcje operacyjne, jak i funkcjonalne, a także była starszym doradcą banków, inwestorów instytucjonalnych, zarządzających aktywami, firm ubezpieczeniowych i funduszy private equity. Doradzała kadrze kierowniczej dużych spółek giełdowych, prywatnych i państwowych w różnych sektorach, na poziomie krajowym i globalnym, a także w dynamicznej scenie start-upów. Była także doradczynią instytucji finansowania rozwoju, agencji pomocowych i międzynarodowych banków inwestycyjnych w zakresie zielonych finansów. Ogromne międzynarodowe doświadczenie.

Jest odważną, wizjonerską i kierującą się wartościami przedsiębiorczynią. Opracowała cyfrowe i zrównoważone strategie, aby zmaksymalizować długoterminowe tworzenie wartości. Solidne doświadczenie w zakresie zrównoważonych finansów i inwestycji, ESG, rozwoju biznesu, sprzedaży B2B, transformacji biznesowej, a także innowacji i rozwoju platform cyfrowych. Doświadczenie z oceny skutków i ilościowego określania wartości społecznej, a także sprawozdawczości zintegrowanej i dotyczącej zrównoważonego rozwoju.

Wiedza w zakresie Lean, Agile, Green Belt Six Sigma i PROSCI Change Management. Wyszkolony lider klimatycznej rzeczywistości Al Gore. Dogłębna znajomość GRI, PRI, UNGC, SDG, IIRC-IR, TCFD itp. Przemawia na konferencjach i seminariach.

Doświadczenie z pracy w Doconomy – Cartina – KPMG – SEB – Handelsbanken oraz Top 100 notowanych i prywatnych firm w krajach skandynawskich oraz dużych globalnych firmach i instytucjach