Tomorrow’s News

AMI – jak zarabiać na innowacjach

By 12 grudnia 2019 No Comments

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ze wsparciem uznanych praktyków biznesu, nauczy polskie firmy, jak zarabiać na wprowadzaniu innowacji. Trwa rekrutacja do II edycji Akademii Menadżera Innowacji (AMI).

Akademia Menadżera Innowacji (AMI) to program szkoleniowo-doradczy opracowany przez PARP z pomocą specjalistów w dziedzinie nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem oraz wdrażania innowacji. Pierwszy tego typu w naszym kraju. Oferta AMI jest kierowana zarówno do właścicieli firm i ich kadry zarządzającej, jak i menadżerów średniego szczebla. Celem programu jest przygotowanie menadżerów do tworzenia środowiska pracy stymulującego innowacje oraz do tworzenia i wdrażania innowacji w zakresie produktów lub usług.

Czym się wyróżnia program?

Akademię Menadżera Innowacji spośród innych dostępnych na rynku programów szkoleniowych i doradczych wyróżnia silne zorientowanie na potrzeby uczestników. Każda firma biorąca udział w programie przechodzi diagnozę poziomu innowacyjności przedsiębiorstwa metodą Innovation Health Check. Na jej podstawie otrzyma indywidualne doradztwo i wiedzę. Program Akademii to połączenie szkoleń i doradztwa z zakresu kultury innowacyjności, strategii, struktury organizacyjnej, oceny potencjału i zasobów oraz zrozumienia procesów w firmie. Wykłady i warsztaty odbywają się na dwudniowych zjazdach (piątki i soboty). Doradztwo prowadzone jest bezpośrednio w przedsiębiorstwach uczestników Akademii. Program przewiduje do 120 godzin usług doradców (do 60 godz. w przypadku mikroprzedsiębiorstw), którzy pomogą skonfrontować wiedzę szkoleniową z praktyką we własnej firmie. Uczestnicy zakończą program z gotowym planem wdrożenia zmian odpowiadających na potrzeby ich firm.

Leave a Reply