Tomorrow’s News

Impact fintech 2019. Polska Bezgotówkowa. Nawet księża dostają terminale z programu

By 11 grudnia 2019 No Comments

Płatności bezgotówkowe są ulubioną formą płacenia Polaków, ale wciąż jest wiele miejsc, gdzie konieczna jest gotówka. Z pomocą przychodzi fundacja Polska Bezgotówkowa. Jak mówi w rozmowie z money.pl dr Paweł Widawski, wiceprezes fundacji, nawet kościoły coraz chętniej zgłaszają się po terminale.

Polska Bezgotówkowa walczy z wykluczeniem finansowym przedsiębiorców i pomaga im wprowadzić terminale płatnicze, za które nie muszą płacić nawet przez rok. Co ciekawe, korzystają z tego nie tylko biznesmeni, ale także księża, o czym mówił w rozmowie z money.pl podczas Impact fintech 2019 dr Paweł Widawski, wiceprezes fundacji Polska Bezgotówkowa.

– Naszą misją jest walka z finansowym wykluczeniem, dotyka ono nie tylko konsumentów, ale i przedsiębiorców. Dwa, trzy lata temu aż 77 proc. punktów sprzedaży w Polsce nie miała płatności kartą. W niespełna dwa lata rozdystrybuowaliśmy ponad 230 tys. urządzeń – powiedział nam wiceprezes fundacji Polska Bezgotówkowa dr Paweł Widawski.

Źródło: https://www.money.pl/gospodarka/impact-fintech-2019-polska-bezgotowkowa-nawet-ksieza-dostaja-terminale-z-programu-6453568369141889a.html

Leave a Reply