- Infrastruktura cyfrowa
- Ramy prawne
- Współpraca i interakcja międzybranżowa
- Bezpieczeństwo i ochrona prywatności
- Innowacje: najnowsze technologie i aplikacje
- Niezawodna łączność: Standaryzacja AV i 5G
- Cyfryzacja transportu
- Nowe trendy w Internecie Rzeczy (IoT) oraz szybkiej łączności
Warsztaty, czyli wiedza ekspercka
inspirująca branżę motoryzacyjną
- Connected & automated driving
- E-mobility and FCEVs
- Urban mobility
- Freight transport and logistics
- Rethinking mobility
- Environment & energy
- Financing, investments and PPPs

Connected & automated driving (CAD)
Connected & automated driving (CAD)
Kluczowe pojęcia:
Ta ścieżka zainteresuje Cię, jeśli:
- Pracujesz w branży motoryzacyjnej (lub spokrewnionej)
- Pracujesz nad rewolucyjnymi innowacjami w mobilności
- Dostarczasz rozwiązania tech/IT, które mogą mieć wpływ na mobilność
- Prowadzisz start-up, spółkę Venture Capital albo jesteś influencerem w branży cyfrowej
Dołącz do osób tworzących przyszłość inteligentnej mobilności. Ilość wejściówek ograniczona. Zarejestruj się jeszcze dziś!

Mastercard zaprasza przedstawicieli Urzędów Miejskich, Starostw Powiatowych oraz Urzędów Gmin do udziału w warsztacie pt.:
"Getting smart around cities"
Rafał Trepka, Wiceprezes ds. Rozwoju Biznesu na Europę Środkowo-Wschodnią w Mastercard, przedstawi następujące kwestie:
- Jak Mastercard odpowiada na kluczowe wyzwania w obszarach mobilności i rozwoju: rozwój ekonomiczny miejscowości i regionów; innowacje i digitalizacja; mobilność – transport publiczny, parkingi, rowery; interpretacja danych.
Miasta dzisiaj muszą sobie radzić z takimi wyzwaniami, jak ograniczenia budżetowe, rozwój infrastruktury, zmieniająca się demografia i zasoby pracy. Podczas warsztatów pokażemy jak, we współpracy z Mastercard, miasto może lepiej identyfikować cele inwestycyjne, aby maksymalizować zwrot z inwestycji, usprawniać obsługę mieszkańców, redukować korki i zachęcać do korzystania z transportu publicznego, ułatwić korzystanie z parkingów i rowerów miejskich, a także lepiej zrozumieć i zwiększać przychody z ruchu turystycznego. - Płatności w transporcie: płatności zbliżeniowe, karta jako elektroniczny nośnik biletu, agregacja, rozwiązania mobilne i inne.
Jakie formy i uczestników transportu powinniśmy brać pod uwagę, np: transport publiczny (autobus, tramwaj, pociągi, metro), opłaty za autostrady i inne opłaty za przejazdy, parkingi, taksówki, rowery miejskie oraz jak można wygodnie za te usługi płacić (np. płatności zbliżeniowe kartą lub telefonem, płatności w aplikacji, specjalne czytniki w środkach transportu, inne rozwiązania systemowe). Dodatkowo, jak spowodować aby karty płatnicze, które konsumenci już posiadają, stały się nośnikami biletu oraz umożliwiać inteligentną agregacje poszczególnych przejazdów w jedną opłatę. - Case studies z różnych krajów: Polska, Czechy, Słowacja, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Węgry, Włochy i inne.
Omawiając rozwiązania z różnych miast, wskażemy, skąd miasta czerpią inspiracje i główne korzyści, biorąc pod uwagę liczbę osób podróżujących, przejazdów, użytych kart, oszczędności w kosztach poboru opłat i przede wszystkich poprawienie jakości obsługi klienta, tak aby konsumenci traktowali transport publiczny jako łatwą alternatywę dla własnego środka transportu. Popatrzymy na takie miasta jak: Łódź, Wrocław, Warszawa, Jaworzno; Praga i Centralna Bohemia, Brno i Moravia, Pilzno, Liberec, Kolin, Ołomuniec, Ostrawa, Bratysława; Nowy Jork; Londyn; Szeged, Mediolan i inne.
Weź udział w warsztatach