Skip to main content

ImpactArt

ImpactArt to przestrzeń, która powstała w odpowiedzi na nasze przekonanie, że sztuka nie tylko karmi zmysły, ale stanowi integralny składnik dobrostanu społeczeństwa, ekonomii, polityki.

W kolejnej edycji Impact Art, przedstawiamy prace artystek skoncentrowane wokół zjawiska eksploatacji: planety w przypadku Alicji Białej i kobiecego ciała w pracy Moniki Falkus. Obie artystki dostrzegły i zbadały konsekwencje wynikające z wykorzystywania przywileju, którego efektem jest degradacja, osłabienie, pozbawienie podmiotowości.

Obiekty, które prezentujemy na ImpactCEE tworzą kolekcję Impact Art Collection, poświęconą twórczości polskich artystek młodego pokolenia. Poza kolekcją, ImpactArt to również spotkania z artystami, zwiedzanie galerii i muzeów, wizyty w wyjątkowych miejscach.

W strefie Impact Art zaprezentowane zostaną także prace z kolekcji Krupa Art Foundation: Pawła Baśnika, Ewy Doroszenko, Poli Dwurnik, Zuzanny Janosz, Ewy Juszkiewicz, Kateriny Lysovenko, Izy Opiełki oraz Wiktorii. Prace opowiadają o sile i kruchości kobiet, o kobietach boginiach i kobietach pozbawionych wolności i głosu.

Dodaj do Kalendarza

Google · iCal · Outlook · Yahoo

Adres

ul. Stawki 3a/47
00-193 Warszawa
POLSKA
KRS:0000611651

Kontakt

Zapytania ogólne
Partnerzy
Media
Startupy / Technologie