Skip to main content

Eksperci, w swoich dziedzinach.
Pionierzy, którzy wyznaczają kierunki rozwoju dla swoich branż.
Liderzy, którzy definiują przyszłość.
Praktycy, ale przede wszystkim pasjonaci tego czym się zajmują.

Przedstawiamy kuratorów wybranych ścieżek tematycznych Impact’24.

Magdalena Namysłowska

BIO

W 1996 roku ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie, zaś rok później rozpoczęła pracę w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, w Klinice Chorób Afektywnych, dzięki czemu zdobyła szeroką wiedzę na temat zaburzeń depresyjnych. W 1999 roku uzyskała pierwszy, a w 2002 drugi stopień specjalizacji z psychiatrii, by po czterech latach otrzymać certyfikat z psychoterapii przyznany przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. W tym samym roku obroniła również doktorat zatytułowany:

Obraz relacji małżeńskich osoby chorującej na zaburzenia afektywne i jej współmałżonka.

Pracowała na Oddziale Dziennym Chorób Afektywnych przez 2 lata pełniąc obowiązki ordynatora.

Dziś współtworzy Warszawski Ośrodek Psychoterapii i Psychiatrii. Jest autorką wielu publikacji naukowych, bierze także czynny udział w konferencjach specjalistycznych – również jako prelegent. W swojej pracy zajmuje się osobami chorymi na zaburzenia depresyjne, afektywne, lękowe oraz zaburzenia odżywiania się (m.in. anoreksja i bulimia). Prowadzi konsultacje lekarskie, psychoterapię indywidualną oraz terapię małżeńskie.

Mental Health & Wellbeing

Magdalena Namysłowska

Psychiatra, Psychoterapeuta, Warszawskie Centrum Psychoterapii i Psychiatrii
Magdalena Namysłowska jest kuratorem ścieżki Mental Health & Wellbeing

Arek Szulczyński

BIO

Arek zajmuję się tematyką analizy trendów technologicznychi konsumenckich oraz ich wpływu na strategie rozwoju marek od ponad 21 lat.

Od 12 lat prowadzi prelekcje, warsztaty i szkolenia dla fajnych klientów m.in. Mastercard, Generali, Concordia, AmRest, mBank, PKO BP, Bank PEKAO, Santander Bank Polska, Millennium Bank, BNP Paribas Bank Polska, ING Bank Śląski, Spółdzielcza Grupa Bankowa, eService, Microsoft, Grupa BPS, Bank Pocztowy, BBC Polska, PGE, T-Mobile Polska, Polpharma, Grupa Żywiec czy Discovery Channel.

Arek zajmuję się także opracowywaniem procesów, systemów,
usług i produktów w metodyce Design Thinking. Wierzy że usługi z których korzystamy, oraz systemy, w których funkcjonujemy, powinny być oparte na głębokim zrozumieniu problemów i potrzeb ludzi, którzy z nich korzystają. Powinny być dla nich wartościowe i użyteczne. Wierzy, że dawanie ludziom owej wartości jest
dziś bardzo potrzebne. I dobre. Dla ludzi i dla biznesu.

Marketing & Digital Consumers

Arek Szulczyński

Od 21 lat zajmuję się analizą trendów technologicznych 
i konsumenckich oraz ich wpływu na strategie rozwoju marek.
Arek Szulczyński jest kuratorem ścieżki Marketing & Digital Consumers

Piotr Gąstał

BIO

Służbę w Jednostce Wojskowej GROM rozpoczął w 1991 roku. Zajmował szereg stanowisk w rozpoznaniu, wydziale operacyjnym i zespołach bojowych. Pełnił obowiązki m.in.: dowódcy sekcji, dowódcy grupy, zastępcy dowódcy Jednostki oraz d-cy JW. GROM. Uczestniczył w tworzeniu Grupy Łodzi Bojowych oraz organizował Grupę Naprowadzania Lotniczego Wsparcia Ogniowego.

Wielokrotnie wykonywał zadania poza granicami kraju (na Haiti, we Wschodniej Slawonii biorąc udział w operacji pochwycenia pierwszego zbrodniarza wojennego na Bakanach, w Kosowie i Iraku gdzie wykonywał operacje bojowe wspólnie z US NAVY SEALS i US ARMY SF). Ukończył wiele zagranicznych i krajowych kursów specjalistycznych, m.in.: Kurs Taktycznych Jednostek Antyterrorystycznych, Kurs Oficerów Wojsk Specjalnych w Fort Bragg (USA), Kurs Zarządzania Zasobami Obrony w Podyplomowej Szkole MW w Monterey (USA), Kurs Połączonych Operacji Specjalnych NATO w Oberammergau (Niemcy), Kurs Połączonego Wsparcia Ogniowego – US Air Force w Spangdahlem (Niemcy) oraz Zaawansowany Kurs Operacji Specjalnych w Tampie (USA).

Oprócz wyżej wymienionych kursów, ukończył m.in. Studia Podyplomowe w Naval Postgraduate School w Monterey (USA) w 2008 roku, gdzie obronił pracę na temat „Targeting civilians with indiscriminate Violence”. Ukończył studia politologiczne oraz studia podyplomowe z zakresu bezpieczeństwa narodowego na Uniwersytecie Warszawskim. W trakcie swojej służby Piotr Gąstał uczestniczył w wielu ćwiczeniach, treningach i warsztatach taktycznych z partnerami z sił specjalnych USA, Europy i Afryki. Wielokrotnie doradzał w sprawach bezpieczeństwa i terroryzmu Polskiemu Prezydentowi, Premierowi, Ministrom Obrony Narodowej, Spraw Wewnętrznych i Spraw Zagranicznych, Komendantowi Głównemu Policji. Wykładał gościnnie na wielu polskich uczelniach.

Za swoje zaangażowanie w służbę, działalność społeczną i współpracę międzynarodową płk Gąstał został odznaczony wieloma medalami w tym: Krzyżem Zasługi za Dzielność, Gwiazdą Iraku, Medalem za Zasługi dla Policji, Medalem Pro Patria, Honorową Odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz na wniosek Kongresu Stanów Zjednoczonych flagą USA.

Defence & Cybesecurity

Piotr Gąstał

Wielokrotnie udekorowany pułkownik. Ukończył studia politologiczne oraz studia podyplomowe z zakresu bezpieczeństwa narodowego na Uniwersytecie Warszawskim.
Piotr Gąstał jest kuratorem ścieżki Defence & Cybesecurity

Ron Clark

BIO

Starszy doradca
Były zastępca podsekretarza bezpieczeństwa wewnętrznego i były dyrektor Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu oraz pełniący obowiązki starszego dyrektora.

Ron ma ponad 25-letnie doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa narodowego, począwszy od służby jako zastępca podsekretarza, przez ponad pół dekady w Białym Domu z dwoma prezydentami, a skończywszy na dowodzeniu jednostkami walczącymi za granicą jako oficer piechoty morskiej.

Jako były zastępca podsekretarza Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych w Dyrekcji Ochrony Narodowej i Programów (przemianowanej w 2018 r. na Agencję Bezpieczeństwa Cybernetycznego i Infrastruktury (CISA)), Ron kierował 16 000 federalnymi organami ścigania, personelem cywilnym i kontraktowym działającym w 50 stanach i czterech terytoriach, z rocznym budżetem w wysokości 3,2 miliarda dolarów. Ron koncentrował się na ochronie infrastruktury krytycznej (publicznej i prywatnej), cyberbezpieczeństwie, zwalczaniu terroryzmu i integracji zaawansowanych technologii bezpieczeństwa narodowego. Jako zastępca podsekretarza kierował biurami analizy cybernetycznej i infrastruktury, ochrony infrastruktury, biometrii i zarządzania tożsamością oraz Federalną Służbą Ochrony. Zintegrował również Biuro Cyberbezpieczeństwa i Komunikacji, aby stworzyć holistyczne podejście do ochrony infrastruktury.

Ron pracował wcześniej w Białym Domu przez ponad sześć lat z prezydentem Barackiem Obamą i prezydentem George’em W. Bushem. Z prezydentem Obamą służył w Białym Domu w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego jako dyrektor, a następnie jako pełniący obowiązki starszego dyrektora ds. polityki i strategii obronnej w latach 2009-2014.Ron jest emerytowanym oficerem piechoty morskiej i rozpoznania sił, który dowodził jednostkami o wielkości od 40 do 7200 osób w walkach za granicą. Służył również jako starszy doradca Dowódcy Sił Wielonarodowych w Iraku oraz Dowódcy Centralnego Dowództwa USA.

Dr Clark jest adiunktem w Eagleton Institute of Politics na Rutgers University, którego obecne badania koncentrują się na pandemii i odporności wrażliwych społeczności.Wcześniej pracował jako adiunkt na University of Virginia, specjalizując się w historii wojskowości, przywództwie i etyce.Ron uczestniczył w operacji poszukiwawczo-ratowniczej NYC 9/11 i wspierał uruchomienie Centrum Operacji Kryzysowych huraganu Katrina w Nowym Orleanie. Zasiada w wielu radach nadzorczych i jest dożywotnim członkiem Rady Stosunków Zagranicznych. Ron jest laureatem wielu nagród, w tym Defense Superior Service Medal, Bronze Star Medal i dwóch nagród National Security Council Outstanding Service Awards.
Ron jest dyrektorem generalnym firmy Spartan Strategy and Risk Management, obsługującej klientów z amerykańskiego sektora prywatnego, oferując im zróżnicowany wgląd strategiczny w środowisko biznesowe. Spartan Strategy koncentruje się na rozwiązywaniu złożonych problemów w całym spektrum zagrożeń, od cyberbezpieczeństwa po zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych i zaawansowanej produkcji. Jest również starszym doradcą w Adelphi Capitol, gdzie koncentruje się na inwestycjach strategicznych.

Ron uzyskał tytuł licencjata na University of Rochester, a także dwa tytuły magistra i doktora na University of Virginia. Jego zmarła żona dr Shannon Kula była kandydatką do Kongresu i szefową sztabu senator Barbary A. Mikulski.

Defence & Cybesecurity

Ron Clark

Starszy doradca. Były zastępca podsekretarza bezpieczeństwa wewnętrznego i były dyrektor Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu oraz pełniący obowiązki starszego dyrektora.
Ron Clark jest kuratorem ścieżki Defence & Cybesecurity