Poznaj speakera - Bartłomiej Nocoń

Bartłomiej Nocoń

Bartłomiej Nocoń

Związek Banków Polskich

Bartłomiej Nocoń

Związek Banków Polskich

BIO

Dyrektor, Związek Banków Polskich
Członek Zarządu Europejskiej Rady ds. Płatności (EPC) w Brukseli

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie (kierunek Handel Zagraniczny). Od ponad 20 lat związany z obszarem bankowości cyfrowej oraz zarządzania finansami w kanałach zdalnych. W latach 2007-2018 w Banku Pekao S.A. jako dyrektor zarządzający odpowiadał za realizację strategii cyfrowej obsługi klientów detalicznych oraz MŚP. W latach 2003- 2007 dyrektor operacyjny e- banku w BPH S.A.

W 2020 r. Bartłomiej Nocoń dołączył do Związku Banków Polskich jako zarządzający obszarami Systemów Płatniczych i Bankowości Elektronicznej. Od stycznia 2021r. zasiada w Zarządzie Europejskiej Rady ds. Płatności (EPC) w Brukseli.

Pomysłodawca i współautor szeregu innowacji bankowych, które w istotny sposób wpłynęły na rozwój systemu płatniczego oraz bankowości cyfrowej w ostatnich kilkunastu latach w Polsce.

Bartłomiej Nocoń pełni również funkcje członka Zarządów: Rady Bankowości Elektronicznej, Rady Wydawców Kart Bankowych, Komitetu Agentów Rozliczeniowych, Forum Technologii Bankowych, Rady ds. Usług Płatniczych oraz SEPA Polska.