Poznaj speakera - Kasia Kieli

Kasia Kieli

Kasia Kieli

Warner Bros. Discovery

Kasia Kieli

Warner Bros. Discovery

BIO

President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN

Kasia Kieli jest uznawana za jedną z najbardziej wpływowych osób branży medialnej na świecie. Jako President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN jest odpowiedzialna za ekspansję i rozwój kanałów, platform streamingowych oraz ekosystemu digitalowego grupy medialnej w kraju. Warner Bros. Discovery posiada wiodącą pozycję na rynku mediów w Polsce – regularnie dociera do ponad 14 mln widzów dziennie, a miesięcznie jej kanały gromadzą widownię liczącą ponad 34 mln osób. Kanały Grupy są liderami w poszczególnych kategoriach tematycznych: rozrywce, newsach, sporcie, lifestyle i innych.

Od 2017 do 2022 roku jako President & Managing Director Discovery EMEA, nadzorowała rozwój biznesu na 140 rynkach. Odpowiadała za realizację globalnej strategii dynamicznego rozwoju firmy oraz zarządzała portfelem 50 kanałów, a także pakietem produktów cyfrowych i usług D2C (direct to consumer) w regionie EMEA. Kasia Kieli z sukcesem przeprowadziła wiele fuzji i przejęć – w 2018 roku kierowała integracją Discovery ze Scripps Networks Interactive w Europie, przejmując w jej wyniku bezpośrednie kierownictwo nad TVN, liderem wśród nadawców telewizyjnych w Polsce, i tworząc największy poza Stanami Zjednoczonymi rynek w strukturze firmy. Z powodzeniem nadzorowała również integrację i przejęcie Eurosportu w 2015 roku. Wprowadziła Discovery do Polski w 2000 roku, zakładając biuro w Warszawie. Jej zespół składał się wtedy z 2 osób, a obecnie liczy niemal 4500 osób. Dzisiaj Warszawa jest jednym z najważniejszych ośrodków Warner Bros. Discovery w Europie i na świecie.

Kasia Kieli jest absolwentką Advanced Management Programme w Harvard Business School. Ukończyła także studia MBA i zdobyła dyplom Uniwersytetu Calgary. Uzyskała również dyplom Historii Amerykańskiej Uniwersytetu Notre Dame w stanie Indiana (USA), na którym wykładała po ukończeniu studiów. W 2022 roku znalazła się na liście „50 over 50” magazynu Forbes Women, a także 100 Kobiet Roku w 2020.