Poznaj speakera - Jan Pachocki

Jan Pachocki

Jan Pachocki

Jutro Medical

Jan Pachocki

Jutro Medical

BIO

Head of legal, compliance and public affairs w Jutro Medical.

Jan jest radcą prawnym oraz specjalistą z zakresu e-zdrowia, członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, absolwentem prawa na WPIA UW oraz e-marketingu na Uczelni Łazarskiego.

W latach 2014-2022 zdobywał doświadczenie, kierując zespołem prawa ochrony zdrowia oraz nowych technologii w praktyce Life Sciences, kancelarii Domański Zakrzewski Palinka sp. k. Wcześniej zdobywał doświadczenie jako project manager w aptece internetowej oraz w innej renomowanej kancelarii prawnej.

Dodatkowo Jan kieruje jako prezes zarządu Fundacją Telemedyczna Grupa Robocza, organizacji przedsiębiorców powołanej w celu wspierania odpowiedzialnego, wysokojakościowego rozwoju telemedycyny. Jan kierował pracami przy przygotowaniu wielu dokumentów, które miały istotny impact na wyznaczanie standardów w obszary telemedycyny i e-zdrowia oraz budowania platform porozumień pomiędzy wieloma organizacjami o zróżnicowanym profilu działającymi w systemie ochrony zdrowia (m.in. Interdyscyplinarnego Standardu Świadczeń Telemedycznych – www.telemedycyna-standard.pl ).

Aktywnie działa w wielu organizacjach mających na celu podnoszenie jakości w ochronie zdrowia, m.in. w Komisji Informatyki i Telemedycyny Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.