Poznaj speakera - Lech Gałkowski

Lech Gałkowski

Lech Gałkowski

Santander Bank Polska

Lech Gałkowski

Santander Bank Polska

  

BIO

Członek Zarządu Santander Bank Polska, kierujący Pionem Bankowości Biznesowej i Korporacyjnej.
 
Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (Finanse i Bankowość) oraz stypendystą Staffordshire University Business School.

Od 2012 roku jest związany z Santander Bank Polska (wcześniej Bankiem Zachodnim WBK). W latach 2012-2021 pełnił funkcję dyrektora Departamentu Bankowości Inwestycyjnej w Santander Bank Polska S.A. (wcześniej Bankiem Zachodnim WBK S.A.). Od 2010 roku przewodniczy Radzie Nadzorczej Telestrada S.A. Między 2008 a 2012 rokiem pełnił funkcję członka Zarządu Banku kierującego Bankowością Korporacyjną i Inwestycyjną w RBS Bank (Polska) S.A. (wcześniej ABN AMRO Bank (Polska) S.A.). W latach 2003-2007 zajmował stanowisko Dyrektora Finansowego (CFO) i Prokurenta w Volvo Auto Polska Sp. z o.o. Od 1998 do 2003 roku pracował w ABN AMRO Bank (Polska) S.A. jako starszy bankier odpowiedzialny za współpracę z klientami z branży motoryzacyjnej, dóbr konsumenckich i ochrony zdrowia. W latach 1996-1998 pracował w Coopers & Lybrand Sp. z o.o. jako starszy audytor odpowiedzialny za sektor bankowy.

Lubi swoją pracę i traktuje ją jako pasję. Równie ważne są dla niego cele biznesowe, jak i sposób ich osiągania. Jest doświadczonym bankierem korporacyjnym i inwestycyjnym, ale przede wszystkim skutecznym i dbającym o zespół liderem. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i poświęca dużo czasu na rozwój ludzi, z którymi pracuje. Prywatnie i zawodowo interesuje się mentoringiem i coachingiem. Uważa, że głównym zadaniem lidera jest służyć i pomagać innym.