Poznaj speakera - Monika Król

Monika Król

Monika Król

BLIK

Monika Król

BLIK

  

BIO

Wiceprezes Zarządu Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA, Monika Król, jest odpowiedzialna za rozwój biznesu, sprzedaż, marketing, PR oraz obszar HR. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w branży finansowej oraz bogatą praktykę jako przedsiębiorca, inwestor oraz doradca do spraw marketingu i strategii firm z sektora handlu B2C.

W trakcie swojej kariery Monika Król odpowiadała za planowanie i realizację strategii marketingowych, wdrażanie nowych produktów i strategii sprzedażowych oraz zarządzanie procesami zmiany w organizacji. Prowadziła również grupy projektowe w ramach fuzji banków oraz koordynowała procesy rebrandingu i repozycjonowania.

W latach 2011 – 2014 pełniła rolę Dyrektora Zarządzającego w Banku BPH, odpowiadając za obszar CRM, Komunikacji Marketingowej i PR. W latach 2006 – 2011 roku pełniła funkcję Dyrektora Marketingu w Fortis Bank Polska SA, a po fuzji z BNP Paribas Polska SA przejęła funkcję Dyrektora Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej Grupy BNP Paribas w Polsce.

Swoją karierę w bankowości Monika Król rozpoczynała w Citi Banku Handlowym, gdzie pełniła rolę Menadżera ds. Komunikacji i Marketingu. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji, Kierunku Zarządzanie i Marketing, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ukończyła także programy managerskie w Harvard Executive Education i London Business School.