Poznaj speakera - Agata Czech

Agata Czech

Agata Czech

Haleon

Agata Czech

Haleon

  

BIO

Digital Director w Haleon na region CEE.

Jeden z pięciu młodych talentów wyłonionych w redakcyjnym plebiscycie MMP High Five, które zmieniają oblicze polskiego marketingu.
Karierę rozpoczęła w domu mediowym Starcom, w którym prowadziła zespoły odpowiedzialne za kampanie w mediach społecznościowych oraz kampanie efektywnościowe w branży elektronicznej, telekomunikacyjnej i finansowej. Kolejnym ważnym krokiem w jej karierze był rozwój oferty e-commerce w domu mediowym Wavemaker. Prowadzone przez nią kampanie efektywnościowe zdobyły liczne wyróżnienia w konkursie Mixx Awards. Spędziła 3 lata w firmie LEGO, gdzie odpowiadała za komunikację w mediach w Polsce, krajach bałtyckich i na Ukrainie.

Specjalizuje się w komunikacji zintegrowanej wykorzystującej niestandardowe działania z obszaru PR i ambientu. W LEGO współtworzyła wielokrotnie nagradzane na całym świecie kampanie, w tym akcję „Zielone Instrukcje”, za którą otrzymała dwa Brązowe Lwy w Cannes, Srebrny Ołówek D&AD w Londynie, Green Pencil na One Show w Nowym Jorku oraz niedawno srebrną statuetkę Effie.

Od początku 2023 roku Digital Director na region CEE w Haleon odpowiada za transformacje komunikacji cyfrowej wiodących marek rynku OTC oraz higieny jamy ustnej takich marek jak Sensodyne, Voltaren czy Theraflu.