Poznaj speakera - Anna Grabowska

Anna Grabowska

Anna Grabowska

Żabka Group

Anna Grabowska

Żabka Group

  

BIO

Anna Grabowska jest Wiceprezeską Zarządu Grupy Żabka oraz Dyrektorką Zarządzającą Żabka International. Od lutego 2024 roku jest odpowiedzialna za rozwój nowych rynków i nadzoruje realizację strategii ekspansji zagranicznej. W latach 2021-2024 była odpowiedzialna za strategię konsumencką Grupy Żabka, w tym wyznaczanie kierunków rozwoju firmy, budowanie strategii konsumenckich, komercyjnych i wspierających, takich jak strategia marki i marek własnych oraz strategia odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju.

Od kwietnia 2016 roku pełniła funkcję Wiceprezeski Zarządu ds. Komercyjnych w firmie Żabka Polska, kierując departamentami handlowym i marketingu. Odpowiadała za zdefiniowanie i wdrożenie w życie strategii asortymentowej, promocyjnej i cenowej sieci. Nadzorowała przekształcenie sieci sklepów do nowego formatu modern convenience w oparciu o nową strategię marketingową oraz innowacyjną wizję komunikacji z klientami. Z sukcesem przeprowadziła transformację oferty sklepów, rozwijając innowacyjne produkty, marki oraz usługi modern convenience odpowiadające na potrzeby współczesnych konsumentów.

Wcześniej przez blisko 19 lat związana była z siecią Tesco, m.in. jako wieloletnia Dyrektor Działu Zakupów. W latach 2011-2015 zasiadała w Zarządzie Tesco w Polsce, pełniąc funkcję wiceprezeski ds. komercyjnych. Swoje międzynarodowe doświadczenie zawodowe zdobywała również w Tesco w Wielkiej Brytanii i na Węgrzech, a także odpowiadając za zespół Zakupów Artykułów Spożywczych w Europie Centralnej (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry).

Jest absolwentką Stanford University oraz Handlu Zagranicznego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Ukończyła również wiele programów z zakresu zarządzania, strategii biznesowych i kierowania zespołem na polskich i zagranicznych uczelniach, m.in. w: London Business School, INSEAD France oraz Wharton University of Pennsylvania. Posiada dyplom executive MBA z Ecole de Management de Normandie oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.