Poznaj speakera - Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

CVC Capital Partners

Krzysztof Krawczyk

CVC Capital Partners

  

BIO

Krzysztof Krawczyk jest Dyrektorem Biura w Warszawie oraz Partnerem w CVC Capital Partners, jednej z wiodących firm private equity i doradczych inwestycji na świecie. Od czasu dołączenia do CVC był członkiem zarządu takich spółek portfelowych jak Zabka, Stock Spirits Group, PKP Energetyka, D-Marin oraz AR Packaging. Krzysztof posiada 26 lat udanej kariery w europejskim private equity i był członkiem rad nadzorczych licznych spółek prywatnych i notowanych publicznie w sektorach TMT, przemysłowym, logistycznym oraz opieki zdrowotnej na terenie Europy Środkowo-Wschodniej.

Przed dołączeniem do CVC, Krzysztof był Partnerem Zarządzającym w Innova Capital, wiodącej firmie private equity na rynku mid-marketu w Europie Środkowej. Krzysztof pracował również w Pioneer Investment, funduszu private equity z siedzibą w Polsce, oraz w Daiwa Institute of Research, oddziale doradczym japońskiego banku inwestycyjnego Daiwa. Jest członkiem Krajowej Rady Biznesu, stowarzyszenia założycieli i CEO największych firm działających w Polsce, gdzie jest członkiem zarządu fundacji charytatywnej organizacji. Jest również członkiem Zarządu Fundacji TVN oraz Valores, pierwszego funduszu filantropijnego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Krzysztof ukończył studia z wyróżnieniem na kierunku Finanse i Bankowość na Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest także absolwentem Programu Wykonawczego na Harvard Business School. Krzysztof został uhonorowany tytułem Osoby Roku w Private Equity w latach 2015, 2017 i 2023 w popularnym głosowaniu członków Polskiego Stowarzyszenia Private Equity.