Poznaj speakera - Mohammed Amin

Mohammed Amin

Mohammed Amin

Dell Technologies

Mohammed Amin

Dell Technologies

  

BIO

Starszy Wiceprezes, Europa Środkowo-Wschodnia, Bliski Wschód, Turcja, Afryka (CEEMETA), Dell Technologies.

Mohammed Amin jest odpowiedzialny za ustanowienie i prowadzenie strategii biznesowej i technologicznej firmy Dell Technologies na rynkach w regionie CEEMETA, który obejmuje ponad 70 krajów.

Mohammed kieruje zespołem ponad 5000 specjalistów, którzy z powodzeniem realizują misję firmy, polegającą na pomaganiu organizacjom w przyspieszeniu ich transformacji cyfrowej.

Priorytety Mohammeda w regionie CEEMETA skupiają się wokół kilku podstawowych filarów, do których należą:

-współpraca z rządami, aby pomóc im skutecznie wykorzystać zaawansowane technologie do napędzania wzrostu społeczno-gospodarczego w przedsiębiorstwach i społecznościach;
– pomoc firmom w regionie w prowadzeniu ich programów transformacji cyfrowej z wykorzystaniem technologii jako czynnika umożliwiającego wzrost;
– tworzenie zaangażowanej i zróżnicowanej wewnętrznie siły roboczej, która sprzyja integracji i jest zgodna z wartościami naszej firmy;
– dbanie o świadomość i udział wszystkich pracowników w inicjatywach prowadzonych przez Dell Technologies Employee Resource Groups (ERGs), które są kluczowym elementem strategii firmy w zakresie różnorodności i integracji wokół ważnych kwestii społecznych.

Jako jeden z najbardziej szanowanych i doświadczonych liderów technologicznych w regionie, Mohammed pełni również funkcję przewodniczącego Rady Doradczej Dubaju, która jest prowadzona przez Dubajską Izbę Handlową. W tej roli aktywnie uczestniczy w dostarczaniu strategicznych spostrzeżeń, które mają na celu wzmocnienie statusu Dubaju jako wiodącego, globalnego centrum biznesowego oraz poprzez wspieranie rozwoju biznesu. Posiada również kontakty z wysokimi rangą liderami biznesowymi i rządowymi w zakresie opieki zdrowotnej, bankowości, telekomunikacji i energetyki w regionie.

Jest Kanadyjczykiem egipskiego pochodzenia, ma żonę i dwie córki, a jego siedziba mieści się w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Uzyskał tytuł BSc w dziedzinie inżynierii i komunikacji na Uniwersytecie w Kairze w Egipcie oraz tytuł Master of Business na Uniwersytecie w Toronto w Kanadzie.