Poznaj speakera - Jesse Eisenberg

Jesse Eisenberg

Jesse Eisenberg

Jesse Eisenberg

  

BIO

Jesse Eisenberg to nominowany do Oscara aktor, uznany dramaturg, autor i filmowiec. Urodzony w Nowym Jorku Eisenberg jest częstym współpracownikiem The New Yorker oraz autorem kolekcji Bream Gives Me Hiccups.

Eisenberg ma na swoim koncie takie filmy jak „Lawirant”, „Walka żywiołów”, „Kraina przygód”, „Zombieland”, „The Social Network”, „Iluzja”, „Sobowtór”, „Night Moves”, „Koniec trasy”, „American Ultra”, „Głośniej od bomb”, „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”, „Iluzja 2”, „Śmietanka towarzyska”, „Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera”, „Projekt Koliber”, „Sztuka samoobrony”, „Zombieland: Kulki w łeb”, „Niezłomni” i „Wiwarium”.

Ostatnio Eisenberg zagrał tytułową postać Toby’ego Fleishmana w przebojowym serialu „Rozterki Fleishmana”.

Debiut reżyserski Eisenberga – „When You Finish Saving the World”, miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym Sundance w 2022 roku gdzie zebrał entuzjastyczne recenzje oraz był wyświetlany w ramach Critics’ Week na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2022 roku. Film oparty jest na audio dramie autorstwa Eisenberga o tej samej nazwie, która zdobyła nagrodę „Best Original Work” na Audie Awards 2021.

Jego dzieło jako jednocześnie scenarzysty, reżysera, a także aktora – „A Real Pain”, w którym Eisenberg i Kieran Culkin wcielają się w kuzynów podróżujących śladami swojej babci ocalałej z Holocaustu, właśnie zakończył zdjęcia w Polsce.

Eisenberg napisał również cztery sztuki teatralne, w tym „The Spoils”, która osiągnęła rekordową sprzedaż na West Endzie. Napisał także i zagrał u boku Vanessy Redgrave w sztuce „The Revisionist” i „Asuncion”. Jego sztuka „Happy Talk” z Susan Sarandon i Marin Ireland w rolach głównych trafiła na deski Signature Theater w Nowym Jorku w kwietniu 2019 roku.