Poznaj speakera - Kenneth Cukier

Kenneth Cukier

Kenneth Cukier

The Economist

Kenneth Cukier

The Economist

  

BIO

Kenneth Cukier jest wielokrotnie nagradzanym autorem i dziennikarzem oraz zastępcą redaktora naczelnego The Economist. Z tygodnikiem łączy go 20-letnia współpraca – pracował w nim m.in. jako korespondent zagraniczny w Europie, Azji czy Ameryce.

Jego najnowsza książka „Framers” porusza temat potęgi modeli mentalnych i ograniczeń sztucznej inteligencji. Jego wcześniejsza książka „Big Data” była bestsellerem New York Timesa przetłumaczonym na ponad 20 języków i sprzedała się w ponad 2 milionach egzemplarzy na całym świecie. Zdobyła również nagrodę Wenjin Book Award przyznawaną przez Bibliotekę Narodową Chin, a także znalazła się w finale FT Business Book of the Year. Kenn jest również współautorem książki „Learning with Big Data: The Future of Education”.

Wcześniej Kenn był pracownikiem naukowym w Kennedy School na Harvardzie, członkiem zarządu Chatham House oraz działał w Saïd Business School w Oksfordzie. Jego artykuły ukazały się między innymi w New York Times, Wall Street Journal, Washington Post, Financial Times i Foreign Affairs. Był częstym komentatorem CBS, CNN, NPR, BBC i Członkiem Globalnej Rady ds. Rozwoju Opartego na Danych przy Światowym Forum Ekonomicznym

Kenn jest dyrektorem zarządu The Open String Foundation, która zapewnia muzyczne instrumenty dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji, na całym świecie. W latach 2007-2018 był dyrektorem International Bridges to Justice, organizacji wspierającej rozwój praw w krajach rozwijających się oraz zasiadał w radzie doradców The Daniel Pearl Foundation. Jest członkiem Rady Stosunków Zagranicznych.

Kenn przemawiał między innymi na Światowym Forum Ekonomicznym, w Międzynarodowym Funduszu Walutowym, Banku Światowym, Departamencie Stanu USA, Radzie Stosunków Zagranicznych, Aspen Institute, Królewskim Towarzystwie Statystycznym oraz na uniwersytetach Harvard, MIT, Oxford czy Cambridge. Ma na swoim koncie także przemówienia w takich firmach jak Google, Facebook, Microsoft, McKinsey & Co, Linklaters, Schroders, GE, IBM, Visa, Mastercard, NetApp, VMWare czy Mishcon de Reya. Jego TED Talk na temat danych i sztucznej inteligencji ma ponad 2 miliony wyświetleń.