Poznaj speakera - Peter Zeihan

Peter Zeihan

Peter Zeihan

Peter Zeihan

  

BIO

W trakcie swojej imponującej kariery Peter Zeihan współpracował z Departamentem Stanu USA oraz brał udział w pracach think-tanków w Waszyngtonie. Jego zaangażowanie obejmowało również pomoc w opracowywaniu modeli analitycznych dla Stratfor, jednej z największych prywatnych firm wywiadowczych na świecie. W 2012 roku Peter założył własną firmę konsultingową – Zeihan on Geopolitics, która zdobyła uznanie klientów z listy Fortune 500.

Jego klientami są przedsiębiorstwa reprezentujące różnorodne sektory, takie jak energetyka, instytucje finansowe, stowarzyszenia biznesowe, sektor rolniczy, uniwersytety czy amerykańskie wojsko. Peter Zeihan dzięki swojej ekspertyzie dostarcza im cennych narzędzi do lepszego zrozumienia zmieniającego się globalnego krajobrazu.

Warto również podkreślić, że Peter Zeihan nie tylko posiada głęboką wiedzę i doświadczenie, ale również potrafi przekazywać swoje spostrzeżenia w przystępny i lekki sposób. Dzięki temu potrafi skomplikowane tematy uczynić zrozumiałymi dla szerszej publiczności, korzystając przy tym z nuty lekceważenia wobec trudnych tematów.

Jako uznanego przez krytyków pisarza, Peter Zeihan ma na swoim koncie dwie polecane książki: „The Accidental Superpower” oraz „The Absent Superpower”, które zdobyły uznanie postaci takich jak Mitt Romney, Fareed Zakaria i Ian Bremmer. Jego trzecie dzieło, zatytułowane „Disunited Nations: The Scramble for Power in an Ungoverned World”, zostało opublikowane w listopadzie 2019 roku, kontynuując tym samym jego wpływowe dorobek literacki. Wydał książkę „Koniec świata to dopiero początek”.