Poznaj speakera - Esther Perel

Esther Perel

Esther Perel

Esther Perel

  

BIO

Esther Perel poświęciła całe swoje życie zawodowe pomaganiu ludziom w budowaniu zdrowych relacji. Wierzy, że jakość naszych relacji determinuje jakość naszego życia. Od czasu przybycia do Stanów Zjednoczonych jako studentka, Perel badała tę koncepcję z niezliczonych perspektyw: natury tożsamości kulturowej i religijnej, negocjacji między tradycją a nowoczesnością, przypływów i odpływów między indywidualizmem a kolektywizmem. Obserwowała pary międzyrasowe i międzyreligijne; siły kulturowe, które wpływają na role płciowe; praktyki wychowywania dzieci; i ostatecznie napięcia, przeszkody i niepokoje, które pojawiają się, gdy nasze dążenie do miłości i bezpieczeństwa koliduje z naszym dążeniem do przygody i wolności.

Obecnie Perel jest najbardziej znana z prowadzenia niezwykle popularnego podcastu „Where Should We Begin?”, którego jest też producentką wykonawczą. To fascynujące, wewnętrzne spojrzenie na sesje Perel z prawdziwymi parami odblokowało głęboko zakorzenione zainteresowanie kulturowe otwartym rozwiązywaniem tych kwestii w celu lepszego życia. Perel zrozumiała również, że jej wieloletnie badania i praktyka wykraczają poza sferę romantyczną, a lekcje, których się nauczyła, można zastosować do wszelkiego rodzaju relacji we wszystkich środowiskach. Te same zasady używane do stworzenia otwartej, zrównoważonej relacji z drugą połówką można zastosować do naszych współpracowników, szefów i całego świata.

Autorka bestsellerów New York Timesa, Esther Perel, jest uznawana za jedną z najbardziej wnikliwych i oryginalnych osób zajmujących się współczesnymi związkami. Jako psychoterapeutka, Perel od ponad 35 lat prowadzi praktykę terapeutyczną w Nowym Jorku. Równolegle pracuje jako konsultantka organizacyjna dla firm z listy Fortune 500 na całym świecie. Perel biegle włada dziewięcioma językami, jej bestsellerowe książki zostały przetłumaczone na 31 języków a jej słynne wykłady TED zdobyły ponad 40 milionów wyświetleń. Jej nowy podcast How’s Work? skupia się na dynamice w miejscu pracy i można posłuchać go na Spotify lub u innych dostawców podcastów.