Poznaj speakera - Verity Harding

Verity Harding

Verity Harding

University of Cambridge

Verity Harding

University of Cambridge

  

BIO

Verity Harding, jedna z najbardziej wpływowych osób w dziedzinie sztucznej inteligencji w rankingu TIME100, jest uznanym na całym świecie ekspertem w dziedzinie sztucznej inteligencji, technologii i polityki publicznej. Jest założycielką Formation Advisory Ltd, firmy konsultingowej zajmującej się technologią, oraz dyrektorem projektu AI & Geopolitics w Bennett Institute for Public Policy na Uniwersytecie Cambridge. Jej debiutancka książka „AI Needs You: how we can change AI’s future and save our own” zostanie opublikowana przez Princeton University Press w marcu 2024 roku.

Kariera Harding koncentrowała się na przecięciu technologii i demokracji. Spędziła dekadę w Alphabet, również pierwszy globalny dyrektor ds. polityki publicznej DeepMind, gdzie w 2017 r. była współzałożycielką jednostki badawczej i etycznej firmy, a także niezależnej organizacji wielostronnej Partnership on AI. W latach 2018-19 była również członkiem sieci ekspertów OECD ds. sztucznej inteligencji, organu, który opracował pierwszy międzyrządowy standard dotyczący sztucznej inteligencji, przyjęty przez G20 i nie tylko. Wcześniej Harding była dyrektorem ds. polityki bezpieczeństwa w Google w Europie, zajmując się takimi kwestiami jak ekstremizm internetowy i szyfrowanie, a przed przejściem do branży technologicznej służyła rządowi brytyjskiemu jako specjalny doradca wicepremiera Sir Nicka Clegga.

W wolnym czasie Harding zasiada w Cabinet Office Digital Advisory Board, grupie niezależnych ekspertów rekrutowanych w celu zapewnienia rządowi Wielkiej Brytanii wglądu w kwestie cyfrowe, danych i technologii.