Poznaj speakera - Ron Clark

Ron Clark

Ron Clark

WestExec Advisors

Ron Clark

WestExec Advisors

BIO

Starszy Doradca

Były zastępca podsekretarza bezpieczeństwa wewnętrznego i były dyrektor Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu oraz pełniący obowiązki starszego dyrektora.

Ron ma ponad 25-letnie doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa narodowego, począwszy od służby jako zastępca podsekretarza, przez ponad pół dekady w Białym Domu z dwoma prezydentami, a skończywszy na dowodzeniu jednostkami walczącymi za granicą jako oficer piechoty morskiej.

Jako były zastępca podsekretarza Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych w Dyrekcji Ochrony Narodowej i Programów (przemianowanej w 2018 r. na Agencję Bezpieczeństwa Cybernetycznego i Infrastruktury (CISA)), Ron kierował 16 000 federalnymi organami ścigania, personelem cywilnym i kontraktowym działającym w 50 stanach i czterech terytoriach, z rocznym budżetem w wysokości 3,2 miliarda dolarów. Ron koncentrował się na ochronie infrastruktury krytycznej (publicznej i prywatnej), cyberbezpieczeństwie, zwalczaniu terroryzmu i integracji zaawansowanych technologii bezpieczeństwa narodowego. Jako zastępca podsekretarza kierował biurami analizy cybernetycznej i infrastruktury, ochrony infrastruktury, biometrii i zarządzania tożsamością oraz Federalną Służbą Ochrony. Zintegrował również Biuro Cyberbezpieczeństwa i Komunikacji, aby stworzyć holistyczne podejście do ochrony infrastruktury.

Ron pracował wcześniej w Białym Domu przez ponad sześć lat z prezydentem Barackiem Obamą i prezydentem George’em W. Bushem. Z prezydentem Obamą służył w Białym Domu w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego jako dyrektor, a następnie jako pełniący obowiązki starszego dyrektora ds. polityki i strategii obronnej w latach 2009-2014.Ron jest emerytowanym oficerem piechoty morskiej i rozpoznania sił, który dowodził jednostkami o wielkości od 40 do 7200 osób w walkach za granicą. Służył również jako starszy doradca Dowódcy Sił Wielonarodowych w Iraku oraz Dowódcy Centralnego Dowództwa USA.

Dr Clark jest adiunktem w Eagleton Institute of Politics na Rutgers University, którego obecne badania koncentrują się na pandemii i odporności wrażliwych społeczności.Wcześniej pracował jako adiunkt na University of Virginia, specjalizując się w historii wojskowości, przywództwie i etyce.Ron uczestniczył w operacji poszukiwawczo-ratowniczej NYC 9/11 i wspierał uruchomienie Centrum Operacji Kryzysowych huraganu Katrina w Nowym Orleanie. Zasiada w wielu radach nadzorczych i jest dożywotnim członkiem Rady Stosunków Zagranicznych. Ron jest laureatem wielu nagród, w tym Defense Superior Service Medal, Bronze Star Medal i dwóch nagród National Security Council Outstanding Service Awards.
Ron jest dyrektorem generalnym firmy Spartan Strategy and Risk Management, obsługującej klientów z amerykańskiego sektora prywatnego, oferując im zróżnicowany wgląd strategiczny w środowisko biznesowe. Spartan Strategy koncentruje się na rozwiązywaniu złożonych problemów w całym spektrum zagrożeń, od cyberbezpieczeństwa po zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych i zaawansowanej produkcji. Jest również starszym doradcą w Adelphi Capitol, gdzie koncentruje się na inwestycjach strategicznych.

Ron uzyskał tytuł licencjata na University of Rochester, a także dwa tytuły magistra i doktora na University of Virginia. Jego zmarła żona dr Shannon Kula była kandydatką do Kongresu i szefową sztabu senator Barbary A. Mikulski.