Poznaj speakera - Haluk Bayraktar

Haluk Bayraktar

Haluk Bayraktar

Baykar

Haluk Bayraktar

Baykar

  

BIO

Dyrektor generalny

Haluk Bayraktar jest dyrektorem generalnym Baykar, największej tureckiej firmy zajmującej się technologią autonomiczną. Haluk rozpoczął swoją karierę w Baykar w 2004 r. jako kierownik ds. inżynierii, gdy autonomiczna technologia Baykar dopiero powstawała. Od tego czasu był zaangażowany w każdy aspekt działalności firmy: od inżynierii po zarządzanie projektami, wsparcie logistyczne i rozwój biznesu.

Haluk jest również jednym z założycieli Fundacji Turkey Technology Team (T3), inicjatywy mającej na celu wspieranie edukacji technologicznej wśród tureckiej młodzieży poprzez przedsiębiorczość, konkursy i dodatkową edukację technologiczną.

Ponadto Haluk był jednym z założycieli i przewodniczącym zarządu tureckiej spółdzielni lotniczej i obronnej (SAHA Istanbul), która obejmuje ponad 600 firm.

Haluk Bayraktar odgrywał aktywną rolę w sektorze prywatnym w walce z epidemią COVID-19, która rozpoczęła się w 2019 r. w Turcji. Wraz ze Stowarzyszeniem Klastra SAHA Istanbul, w którym pozostał prezesem zarządu, kierował realizacją różnych projektów, a także brał udział w krajowych projektach respiratorów do intensywnej terapii opracowanych przez Baykar, Aselsan, Biosys i Arçelik. Respiratory do intensywnej terapii produkowane w zakładach krajowych i krajowych były dostarczane do Ministerstwa Zdrowia w ciągu zaledwie miesiąca. Turcja wyeksportowała te urządzenia do krajów w potrzebie i przekazała je tym, które nie miały wystarczających funduszy.

Haluk jest absolwentem Middle East Technical University na kierunku inżynierii przemysłowej oraz Columbia University na kierunku inżynierii finansowej. Jest zapalonym wędkarzem, często pojawia się w tureckiej telewizji i na konferencjach uniwersyteckich, ale przede wszystkim lubi spędzać czas z żoną i trójką dzieci.