Poznaj speakera - Robert Dobrzycki

Robert Dobrzycki

Robert Dobrzycki

Panattoni

Robert Dobrzycki

Panattoni

  

BIO

Prezes i współwłaściciel Panattoni w Europie, Indiach i na Bliskim Wschodzie odpowiada za działalność firmy w 17 krajach. Robert Dobrzycki ukończył studia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Od 24 lat związany z branżą nieruchomości karierę rozpoczął w firmie Menard Doswell & Co. W 2005 roku założył Panattoni w Europie, a w 2021 stał się współwłaścicielem firmy. W 2018 roku został wyróżniony tytułem FRICS – członka Królewskiego Instytutu Dyplomowanych Rzeczoznawców – jednej z najbardziej prestiżowych i szanowanych na świecie organizacji zawodowych w branży.

W ostatnim roku zarządzane przez Roberta Panattoni przekroczyło 21 mln m kw. powierzchni przemysłowej dostarczonej w Europie, po raz siódmy z rzędu wygrywając ranking Top Logistics Developers PropertyEU. W Polsce deweloper zrealizował już ponad 14 mln, pokrywając niemal połowę krajowego wolumenu. Panattoni wciąż wyznacza również kierunek zielonych zmian branży w kraju. W ostatnich miesiącach firma m.in. uzyskała certyfikację BREEAM na poziomie Outstanding dla dwóch inwestycji, które są obecnie jedynymi certyfikowanymi na tym poziomie obiektami przemysłowymi w Polsce. Firma konsekwentnie rozwija strategię „Go Earthwise with Panattoni” i dąży w Polsce do przekroczenia 10 mln m kw. powierzchni objętej certyfikacją środowiskową. Deweloper aktywnie odpowiada na główne trendy, jak nearshoring i re-shoring czy rozwój e-commerce’u, dostarczając powierzchnie skrojone na potrzeby poszczególnych branż i procesów.

Oprócz rozwoju biznesowego, Robert Dobrzycki dba o społeczną odpowiedzialność Panattoni. Firma od 4 lat współpracuje z Akademią BVB im. Łukasza Piszczka, od 2021 roku będąc Partnerem Głównym. W ostatnich latach deweloper wspierał takie organizacje jak Unicef, PAH, Fundacja Iskierka czy Stowarzyszenie Tęcza. Po wybuchu wojny za wschodnią granicą Panattoni udostępniło wolne powierzchnie przemysłowe pod ewentualną relokację firm ukraińskich. Deweloper wspiera także praktyczną edukację biznesową. W ostatnich miesiącach został partnerem strategicznym Akademii Leona Koźmińskiego, gdzie uczestniczy w Radzie Programowej Uczelni.