Poznaj speakera - Katarzyna Grunt-Mejer

Katarzyna Grunt-Mejer

Katarzyna Grunt-Mejer

Uniwersytet SWPS

Katarzyna Grunt-Mejer

Uniwersytet SWPS

BIO

Dr nauk humanistycznych w dziedzinie psychologii (Wydział Psychologii UW), psychoterapeutka integratywna (Szkoła Psychoterapii Dialog), psychoseksuolożka (European Federation of Sexology i European Society for Sexual Medicine) i bioetyczka (Instytut Filozofii UW). Adiunktka w Katedrze Psychologii Klinicznej i Zdrowia w na Wydziale Psychologii i Prawa Uniwersytetu SWPS w Poznaniu.

Założycielka i kierowniczka studiów podyplomowych Seksuologia Praktyczna (SWPS Poznań), promujących konsensualne i pełne przyjemności życie seksualne u osób z normatywnymi i nienormatywnymi potrzebami relacyjnymi i seksualnymi.

Badaczka społecznego odbioru związków niemononormatywnych, zjawiska medykalizacji seksualności oraz pojęcia normy w seksuologii. Kierowniczka i badaczka w krajowych i międzynarodowych projektach badawczych. Członkini rady naukowej Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego oraz członkini towarzystw naukowych (The International Academy of Sex Research, The Society for the Scientific Study of Sexuality, The European Association for the History of Medicine and Health, European Society for Health and Medical Sociology, Philosophy of Science Association). Autorka wielu publikacji z zakresu psychologii I filozofii seksualności.

W pracy terapeutycznej pomaga swoim klientom doświadczać życia pełnego sensu, odwagi i satysfakcji. Jej szczególne obszary pracy obejmują wsparcie osób w związkach konsensualnie niemonogamicznych lub planujących otworzyć relację, osób z wyzwaniami w sferze seksualnej i relacyjnej, oraz o niestandardowych tożsamościach seksualnych, płciowych i relacyjnych. Prowadzi również integrację doświadczeń psychodelicznych oraz pomaga klientom w bezpiecznym i skutecznym wykorzystaniu doświadczeń z użyciem psychodelików i empatogenów we własnym rozwoju lub terapii.