Poznaj speakera - Łukasz Wilczyński

Łukasz Wilczyński

Łukasz Wilczyński

European Space Foundation

Łukasz Wilczyński

European Space Foundation

  

BIO

Doświadczony przedsiębiorca i manager komunikacji i PR z ponad 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu reputacją i komunikacji korporacyjnej. W 2022 roku wybrany jednym z 25 innowatorów branży PR w regionie EMEA przez brytyjski magazyn PRovoke Media. Międzynarodowy ekspert sektora kosmicznego. Absolwent studiów i kursów m.in. na Massachusetts Institute of Technology (MIT) w obszarze New Space Economy.

Założyciel i wieloletni prezes agencji Planet Partners specjalizującej się w komunikacji B2B w obszarze technologii i innowacji. Od 2014 roku prezes Europejskiej Fundacji Kosmicznej i pomysłodawca European Rover Challenge, największego wydarzenia kosmiczno-robotycznego na naszym kontynencie, który wspiera młodych inżynierów i naukowców w budowie kariery na rynku kosmicznym i robotycznym.

Prelegent na konferencjach TEDx oraz Międzynarodowym Kongresie Astronautycznym IAC. Stały ekspert wielu mediów oraz profesjonalny mówca agencji Prime Speakers. Od 2017 roku prowadzi autorskie kursy dotyczące trendów i korzyści z sektora kosmicznego. Zajmuje się również analizą i doradztwem w zakresie wdrażania danych satelitarnych i technologii kosmicznych w biznesie.