Poznaj speakera - Przemysław Słowik

Przemysław Słowik

Przemysław Słowik

Partia Zieloni

Przemysław Słowik

Partia Zieloni

  

BIO

Polityk i samorządowiec, od 2022 współprzewodniczący Partii Zieloni. Radny Rady Miasta Szczecin od 2018 roku.

Jest absolwentem Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Ukończył studia podyplomowe na kierunku Public Relations. Od grudnia 2012 roku do września 2014 roku pracował w Sunrise Finance Sp. z.o.o. jako dyrektor działu sprzedaży. Od września 2014 roku pracował w firmie home.pl. Rozpoczął następnie pracę jako kierownik sprzedaży w firmie Coffeedesk.

Był sekretarzem zarządu zachodniopomorskiego, a także przewodniczącym szczecińskiego koła partii Nowoczesna. W wyborach parlamentarnych w 2015 roku bezskutecznie kandydował do Sejmu z listy tejże partii w okręgu 41. Od grudnia 2016 roku pełnił funkcję asystenta społecznego posła na Sejm VIII kadencji – Piotra Misiły.

W wyborach samorządowych w 2018 roku kandydował na radnego Rady Miasta Szczecin z koalicyjnego komitetu Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Został także ogłoszony kandydatem Koalicji Obywatelskiej na urząd wiceprezydenta miasta (w ramach kampanii ubiegającego się o stanowisko prezydenta Sławomira Nitrasa, który nie przeszedł do II tury). Uzyskał mandat radnego z wynikiem 3059 głosów. W radzie miasta zasiadł w klubie Koalicji Obywatelskiej, został wiceprzewodniczącym Komisji ds. Inicjatyw Społecznych, Sportu i Młodzieży. Przystąpił także do Komisji ds. Budownictwa i Mieszkalnictwa, Komisji ds. Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska oraz Miejskiej Komisji Wyborczej. 18 grudnia 2019 roku został przewodniczącym Komisji ds. Kultury i Promocji, powstałej w wyniku likwidacji Komisji Kultury.

W 2020 roku został współprzewodniczącym nowo powstałego szczecińskiego oddziału Partii Zieloni. 15 stycznia 2022 roku został wybrany na przewodniczącego partii (wraz z Urszulą Zielińską). W wyborach parlamentarnych w 2023 roku został kandydatem Koalicji Obywatelskiej do Sejmu w okręgu koszalińskim.