Poznaj speakera - Rob Beard

Rob Beard

Rob Beard

Mastercard

Rob Beard

Mastercard

BIO

Rob Beard jest dyrektorem ds. prawnych, głównym radcą prawnym i szefem ds. polityki globalnej w Mastercard. Na tym stanowisku nadzoruje politykę publiczną firmy, sprawy regulacyjne i zespoły procesowe na całym świecie, a także zasiada w Komitecie Zarządzającym firmy.

Wnosi do tej roli ponad 20 lat międzynarodowego doświadczenia na wyższych szczeblach biznesu i świata prawa. Rob dołączył do Mastercard w 2023 r. po prawie dziesięcioletniej kadencji w Micron Technology, gdzie był głównym radcą prawnym i sekretarzem korporacyjnym.

Rob dołączył do Micron w 2014 r. jako główny prawnik firmy ds. fuzji i przejęć i przez kilka lat ściśle współpracował z zespołem ds. rozwoju korporacyjnego firmy w zakresie szerokiego zakresu strategicznych możliwości, w tym znaczących transakcji w Japonii, Tajwanie, Europie, Chinach i Singapurze. Odegrał kluczową rolę w promowaniu amerykańskiej ustawy CHIPS & Science Act oraz w negocjowaniu pakietu zachęt od stanu Nowy Jork dla ogłoszonego przez Micron zakładu produkcji półprzewodników o wartości 100 miliardów dolarów, który ma zostać zbudowany w rejonie Syracuse.

Przed rozpoczęciem pracy w Micron, Rob był wspólnikiem w Weil Gotshal & Manges w Londynie, Nowym Jorku i Dolinie Krzemowej, koncentrując się na transakcjach fuzji i przejęć oraz rynkach kapitałowych, a także w Shearman & Sterling w Londynie, gdzie koncentrował się na transakcjach dłużnych rynków kapitałowych. Wykładał również na University of Illinois College of Law i S.J. Quinney College of Law na University of Utah. Rob ukończył University of Utah i uzyskał tytuł magistra prawa.