Poznaj speakera - Justyna Redelkiewicz

Justyna Redelkiewicz

Justyna Redelkiewicz

EUSPA

Justyna Redelkiewicz

EUSPA

  

BIO

Justyna Redelkiewicz jest pionierką aplikacji kosmicznych w Unii Europejskiej i doświadczonym deweloperem biznesu. Przez ponad 14 lat pracowała w Agencji Unii Europejskiej ds. Programu Kosmicznego (EUSPA), rozwijając europejski program kosmiczny od świadczenia usług po aplikacje i rynek, oraz tworząc niezrównane inteligencje biznesową. Pomogła setkom europejskich startupów i przedsiębiorców wykorzystać inwestycje oparte na kosmosie i budować innowacyjne aplikacje, które korzystają z europejskiego biznesu i wzrostu. Justyna współpracuje również z wiodącymi korporacjami w całej Europie, aby przełamać bariery i zwiększyć biznes wykorzystując dane satelitarne. Promując unikalne cechy europejskiego systemu nawigacji satelitarnej Galileo oraz obserwacji Ziemi Copernicus, Justyna zdołała zintensyfikować zasoby potrzebne do rozpoczęcia innowacji opartych na kosmosie w Europie, zapewniając jednocześnie na całym świecie, że każdy posiadający telefon komórkowy może korzystać z lepszej wydajności Galileo, wynajmując rower lub dzwoniąc po karetkę.

Obecnie Justyna kieruje inicjatywą Unii Europejskiej o nazwie Cassini o wartości 1 miliarda euro, której celem jest wzmocnienie przedsiębiorczości w sektorze kosmicznym, w tym organizacja hackathonów, konkursów, programów akceleracyjnych, finansowanie i współpraca z prywatnymi inwestorami. W EUSPA jest również odpowiedzialna za europejski rynek i inteligencję technologiczną w sektorze kosmicznym, kierując publikacją dwóch flagowych raportów, takich jak Raport rynku GNSS i EO EUSPA, które są czytane przez ponad 100 000 profesjonalistów na całym świecie. Praca Justyny została doceniona przez Organizację Narodów Zjednoczonych za jej wkład w raport ONZ-EUSPA „Europejski Globalny System Nawigacji Satelitarnej i Copernicus wspierające Cele Zrównoważonego Rozwoju”, który bada usługi i aplikacje kosmiczne UE mające na celu przyspieszenie postępu w kierunku Agendy 2030 ONZ.

Przed dołączeniem do EUSPA Justyna pełniła funkcje zarządcze w firmach Nestle, Toshiba i Comarch. Justyna została uhonorowana jako „Silna Kobieta w IT” wśród 200 liderów promujących nowe technologie, i jest członkiem Komitetu Wykonawczego ds. Kosmosu Europejskiej Sieci Aniołów Biznesu. Osoba zafascynowana rozwojem osobistym, Justyna ukończyła Columbia Business School, Leipzig Graduate School of Management oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu i jest wykładowcą wizytującym na Międzynarodowym Uniwersytecie Kosmicznym. Jest pasjonatką odkrywania krajów, kultur i fizyki kwantowej, przesuwając granice innowacji w aplikacjach kosmicznych UE i poza nimi.