Poznaj speakera - Raphael Roettgen

Raphael Roettgen

Raphael Roettgen

E2MC Space

Raphael Roettgen

E2MC Space

  

BIO

Raphael Roettgen jest założycielem E2MC Ventures, firmy venture capital skupiającej się na wczesnych etapach rozwoju przedsięwzięć kosmicznych. Jest również współzałożycielem Prometheus Life Technologies, startupu biotechnologicznego związanego z przestrzenią, który był pierwszym startupem, który wygrał wyzwanie innowacyjne Orbital Reef.

Wykłada na temat przedsiębiorczości i finansów kosmicznych na kilku uniwersytetach, w tym na Międzynarodowym Uniwersytecie Kosmicznym (ISU) i Instytucie Technologii w Lozannie (EPFL), prowadzi popularny podcast Space Business oraz jest autorem książki „To Infinity”, wprowadzającej w świat gospodarki kosmicznej.

Wcześniej, pan Roettgen zajmował wysokie stanowiska w globalnych bankach inwestycyjnych i funduszach hedgingowych, był także przedsiębiorcą fintech w Brazylii.

Ukończył studia z zakresu finansów na Wharton, uczył się uczenia maszynowego na PUC-Rio oraz studiował kosmos na Międzynarodowym Uniwersytecie Kosmicznym, gdzie pełni również funkcję członka zarządzającego.