Poznaj speakera - Michael Hewitt

Michael Hewitt

Michael Hewitt

IP3 Corporation

Michael Hewitt

IP3 Corporation

BIO

Kontradmirał Michael Hewitt jest współzałożycielem i dyrektorem generalnym IP3 (International Peace, Power, and Prosperity), globalnej firmy zajmującej się energią i bezpieczeństwem, której celem jest bezpieczne rozprzestrzenianie energii jądrowej na krytycznych rynkach na całym świecie. IP3 składa się z doświadczonych liderów z amerykańskiego sektora bezpieczeństwa narodowego i energetyki, zaangażowanych we wspieranie stabilności i dobrobytu w krajach przechodzących na pokojowe rozwiązania energetyczne poprzez strategiczne partnerstwa z USA. Współpraca ta ma na celu zapewnienie zrównoważonych możliwości zatrudnienia, bezpieczeństwa energetycznego i rozwoju dla krajów przyjmujących, jednocześnie korzystając z amerykańskich branż partnerskich.

RDML Hewitt przeszedł na emeryturę z czynnej służby w Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych po wyróżniającej się 31-letniej karierze. Jako doświadczony lotnik marynarki wojennej wyróżniał się w wielu dyscyplinach obronnych, wykazując się wyjątkowym przywództwem w lotnictwie marynarki wojennej na poziomie oficera flagowego. Ponadto osiągnął znaczący sukces w krytycznych obszarach, takich jak główne programy akwizycji, sprawy legislacyjne, wspólne działania wojenne, a zwłaszcza jako lider w operacjach informacyjnych, operacjach cyberprzestrzeni, wojnach niekinetycznych i sieciowych dla Departamentu Obrony (DoD). Powszechnie uznawany za wiodący autorytet w zakresie strategii rozwoju wojny asymetrycznej i niekinetycznej, RDML Hewitt odegrał kluczową rolę w promowaniu współpracy w ramach Departamentu Obrony, agencji międzyagencyjnych i sztabu bezpieczeństwa narodowego.

Po przejściu na emeryturę wojskową RDML Hewitt założył HSH Analytics, firmę zajmującą się dostarczaniem niezrównanej wiedzy specjalistycznej w zakresie wdrażania operacyjnego programu specjalnego dostępu, opracowywania przyszłych scenariuszy wojennych i nowych technologii dostosowanych do asymetrycznych działań wojennych. HSH specjalizuje się w łączeniu operacji wywiadowczych i wojskowych w DoD, Wspólnocie Wywiadowczej (IC) i sektorach międzyagencyjnych. Ponadto RDML Hewitt służy jako doradca dla różnych podmiotów korporacyjnych zaangażowanych w cyberwojnę, przeciwdziałanie broni masowego rażenia, spełnianie komercyjnych możliwości dla wymagań rządu USA oraz wspieranie firm high-tech zaangażowanych w zaawansowane koncepcje wojenne. Jego role doradcze obejmują przedsięwzięcia, think tanki i międzyagencyjne grupy zadaniowe zajmujące się najtrudniejszymi kwestiami bezpieczeństwa narodowego, przed którymi stoi naród.