Poznaj speakera - Jörg-Michael Rupp

Jörg-Michael Rupp

Jörg-Michael Rupp

Roche

Jörg-Michael Rupp

Roche

  

BIO

Jörg-Michael Rupp to lider globalnego rynku biofarmaceutycznego, który swoją karierę
skupił na zwiększaniu pacjentów dostępu do innowacji. Jego celem jest zapewnienie
lepszych wyników zdrowotnych większej liczbie chorych, szybciej i przy niższych kosztach dla społeczeństwa. Jego pasją jest wzmacnianie globalnych systemów opieki zdrowotnej we współpracy z kluczowymi interesariuszami, w tym przedstawicielami administracji publicznej, pracownikami służby zdrowia oraz – co najważniejsze – pacjentami i ich przedstawicielami.

Mieszkał i pracował w siedmiu krajach na czterech kontynentach.

ROCHE / DYREKTOR, PHARMA INTERNATIONAL

Jörg jest odpowiedzialny za działalność farmaceutyczną Roche w ponad 100 krajach na świecie w Europie, Ameryce Łacińskiej, Azji, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce. Podczas ponad 30-letniej pracy w Roche zajmował różne stanowiska wyższego szczebla, w tym Dyrektora Generalnego w Izraelu, Afryce Południowej i Grecji oraz Dyrektora Regionalnego na Amerykę Łacińską. Pełnił również funkcję Dyrektora Franczyzy, kierując późnym etapem rozwoju i komercjalizacji jednego z najbardziej znanych leków przeciwnowotworowych Roche – Avastin.

INTERPHARMA / PREZES

Interpharma to stowarzyszenie szwajcarskiego przemysłu farmaceutycznego bazującegona badaniach naukowych, do którego należą 23 firmy. Członkowie stowarzyszenia reprezentują 90 procent rynku innowacyjnych i opatentowanych w Szwajcarii leków oraz inwestują 6,5 miliarda franków szwajcarskich rocznie w badania i rozwój w kraju. Interpharma angażuje się w promowanie efektywnego, wysokiej jakości systemu opieki zdrowotnej, który zapewnia pacjentom szybki dostęp do innowacyjnych metod leczenia i jak najlepszej opieki.

CITY CANCER CHALLENGE/ PRZEWODNICZĄCY ZARZĄDU

Zainicjowane przez Union for International Cancer Control (UICC) City Cancer Challenge to wielosektorowa fundacja działająca na rzecz budowania świata, w którym dla wszystkich pacjentów dostępna będzie wysokiej jakości i możliwie najbardziej optymalna opieka onkologiczna. Organizacja realizuje swoją misję poprzez współpracę z miastami, umożliwiając im sprawowanie wiodącej roli w projektowaniu, planowaniu i wdrażaniu zróżnicowanych rozwiązań w zakresie opieki onkologicznej.