Poznaj speakera - Adam Sawicki

Adam Sawicki

Adam Sawicki

Warner Bros. Discovery

Adam Sawicki

Warner Bros. Discovery

BIO

Group Senior Vice President – Digital

Adam Sawicki jest odpowiedzialny za wszystkie serwisy online oraz transformację cyfrową w Warner Bros. Discovery w Polsce. W swojej roli skupia się na zarządzaniu produktami oraz AI & Data Science. Stanowisko GSVP – Digital objął 1 stycznia 2024 roku, a do organizacji dołączył w kwietniu 2023 roku jako Head of Digital.

Przed dołączeniem do WBD w Polsce Adam Sawicki zajmował szereg wysokich stanowisk zarządczych, w tym stanowisko prezesa zarządu T-Mobile Polska S.A oraz członka zarządu ds. cyfryzacji w AmRest Holding S.A. Przed tym był prezesem zarządu i dyrektorem generalnym Netii oraz CEO GTS Central Europe. W latach 1996-2008 zajmował stanowiska kierownicze w firmach w grupie Telia (później TeliaSonera), zdobywając doświadczenie na rynkach telekomunikacyjnych Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Rosji, Polski i innych krajów Europy Środkowej. W tym czasie uczestniczył w licznych projektach strategicznych, zarówno B2B oraz B2C. Adam rozpoczął swoją zawodową i międzynarodową karierę w 1996 roku w Telia Swedtel w Sztokholmie, jako konsultant w dziale rozwoju biznesu. Był aktywnym członkiem rad nadzorczych takich firm jak Trigon Group, Redge Technologies czy KGHM International (Kanada).

Adam Sawicki ukończył ekonomię i zarządzanie na Wydziale Szkoły Biznesu na Uniwersytecie Sztokholmskim. Ukończył również General Manager Program na Harvard Business School oraz inne programy z zakresu zarządzania na Uniwersytecie Stanforda i IMD.