Poznaj speakera - Alicja Hadryś

Alicja Hadryś

Alicja Hadryś

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Alicja Hadryś

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

BIO

dr hab. Alicja Hadryś, prof. UEP

Profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, w Instytucie Gospodarki Międzynarodowej, ekonomista. Visiting Professor at Lethbridge University w Kanadzie. Ekspert Unii Europejskiej, Państwowej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Instytutu Biznesu Rodzinnego. Certyfikowany doradca sukcesyjny. Certyfikowany Coach Innowacji.

Współpracuje z przedsiębiorstwami w zakresie umiędzynarodowienia, w tym projektowania modeli biznesowych oraz różnorodnych kultur organizacyjnych i przywództwa.

Członek międzynarodowej organizacji IFERA (International Family Enterprises Research Academy) zrzeszającej badaczy i przedsiębiorstwa rodzinne z całego świata, The European Council for Small Business and Entrepreneurship (ECSB) oraz organizacji Klub Kobiet Przedsiębiorczych.

Autorka wielu publikacji, między innymi na temat sytuacji i znaczenia kobiet w przedsiębiorstwach, w tym kobiecego przywództwa i kobiecej sukcesji. Obecnie Kierownik projektu: „Kobiety na stanowiskach kierowniczych a zwinność, odporność i efektywność przedsiębiorstw”.

Prywatnie pasjonatka jeździectwa, Mistrzyni Polski w Ujeżdżeniu w kategorii Młodych Koni, Mistrzyni Wielkopolski w Ujeżdżeniu.