Poznaj speakera - Ozan Sonmez

Ozan Sonmez

Ozan Sonmez

Molten Ventures

Ozan Sonmez

Molten Ventures

BIO

Ozan Sonmez jest Partnerem w Molten Ventures, specjalizującym się w Europy Środkowej i Wschodniej. Fundusz Molten Ventures CEE specjalizuje się w inwestowaniu w przedsiębiorstwa w fazie wczesnego wzrostu, szczególnie w pionach enterprise SaaS i cyfrowych platform handlowych.

Przed dołączeniem do Molten, Ozan pracował w Goldman Sachs Asset Management Alternatives w Londynie i Stambule, gdzie kierował inwestycjami w kapitał wzrostu i strukturalne umowy kapitałowe w regionie EMEA. Ma także doświadczenie w pracy w Turkven Private Equity i McKinsey & Company.

Doświadczenie inwestycyjne Ozana obejmuje różne sektory, w tym e-commerce i cyfrowe platformy handlowe, mobilność, fintech, podróże online oraz infrastrukturę telekomunikacyjną w obszarze technologii i telekomunikacji. Pracował również w sektorach niezwiązanych z technologią, takich jak gastronomia, opieka zdrowotna, infrastruktura energetyczna, instytucje finansowe i sprzedaż detaliczna odzieży.

Ozan posiada tytuł MBA z Harvard Business School (13) oraz licencjat z ekonomii i administracji biznesu na Uniwersytecie Boğaziçi w Stambule (08).