Poznaj speakera - Nicklas Lundblad

Nicklas Lundblad

Nicklas Lundblad

Google DeepMind

Nicklas Lundblad

Google DeepMind

  

BIO

Nicklas Lundblad, Dyrektor ds. Polityki Publicznej, Google DeepMind

Nicklas Lundblad odpowiada za strategię polityki publicznej i zaangażowanie w Google DeepMind, gdzie skupia się na budowaniu mandatu do rozwiązywania problemów związanych z inteligencją, aby przyspieszyć naukę i przynieść korzyści ludzkości. Jest pisarzem, badaczem i ekspertem w dziedzinie polityki publicznej z ponad 20-letnim doświadczeniem w kierowaniu, tworzeniu i rozwijaniu funkcji politycznych w firmach takich jak Google i Stripe.

Przed dołączeniem do Google DeepMind, Nicklas był szefem globalnej polityki technologicznej w Stripe Inc. i pełnił różne role w Google – ostatnio jako szef globalnego planowania politycznego oraz wiceprezes ds. polityki publicznej dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Wcześniej, w 2009 roku, był wiceprezesem Sztokholmskiej Izby Handlowej.

Posiada doktorat z informatyki, licencjat z filozofii i jest członkiem Królewskiego Towarzystwa Sztuk w Wielkiej Brytanii. Napisał cztery książki na temat technologii i prawa, z których ostatnia koncentruje się na filozofii pytań. Wraz z Richardem Allanem prowadzi podcast „Regulate Tech”.