Poznaj speakera - Katarzyna Kucharska

Katarzyna Kucharska

Katarzyna Kucharska

Centrum Szyfrów Enigma

Katarzyna Kucharska

Centrum Szyfrów Enigma

BIO

Kuratorka, producentka i praktyk kultury, specjalizująca się w prognozowaniu i analizie trendów oraz wykorzystywaniu metodologii badań nad przyszłością w praktyce i biznesie.

Absolwentka strategii kuratorskich i promowania kultury na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z Trendwatching & Futures Studies na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Zawodowo związana z Poznańskim Centrum Dziedzictwa, gdzie odpowiada za tworzenie ramowego i szczegółowego programu Centrum Szyfrów Enigma – nowego miejsca kultury w Polsce poświęconego sukcesom polskich matematyków, którzy jako pierwsi złamali szyfr Enigmy.

Realizuje projekty w obszarze kultury związane z historią utajniania informacji, rozwojem informatyki i szeroko pojętą rewolucją cyfrową.

Jest pomysłodawczynią i kuratorką interdyscyplinarnego projektu – Szyfrodziewczyny, którego celem jest interpretacja i upowszechnianie dziedzictwa intelektualnego kobiet w kryptologii i dziedzinie nauk matematycznych oraz informatycznych – kierowanego w szczególności do dziewczyn planujących i rozwijających swoje kariery w dziedzinach STEM.