Poznaj speakera - Aleksandra Sowulewska

Aleksandra Sowulewska

Aleksandra Sowulewska

Mastercard

Aleksandra Sowulewska

Mastercard

  

BIO

Aleksandra jest menedżerką w zespole Mastercard Advisors w polskim oddziale Mastercard Europe. Od ponad 8 lat działa w branży doradczej, dostarczając projekty związane m.in. z tworzeniem strategii wejścia na nowe rynki, definiowaniem propozycji wartości produktów oraz optymalizacją doświadczeń klientów.

Aktualnie współpracuje z instytucjami finansowymi i przedstawicielami sektora publicznego, skupiając się na identyfikacji potrzeb klientów indywidualnych i biznesowych – na przykład w zakresie cyfrowych płatności, kanałów korzystania z usług bankowych i publicznych. Aleksandra koordynuje badania rynkowe, tak, aby działać w oparciu o najnowsze trendy i szybko reagować na pojawiające się szanse. Angażuje się również w projekty mające na celu rozwój sektora finansowego w Polsce oraz poprawę pozycji Polski jako globalnego centrum finansowego.

Przed dołączeniem do Mastercard Advisors w styczniu 2023 roku, Aleksandra pracowała m.in. w zespole doradczym Accenture, współpracując z polskimi ubezpieczycielami nad cyfryzacją i optymalizacją ich procesów wewnętrznych i obsługi klientów. Kolejne lata spędziła w IQVIA, pracując bezpośrednio z największymi firmami farmaceutycznymi w Europie Zachodniej i Azji Południowo-Wschodniej.
Aleksandra ukończyła studia magisterskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Rachunkowość, a także zdobyła podwójny dyplom CEMS Master in International Management we współpracy z Norges Handelshoyskolle w Bergen. Wolny czas poświęca na sport i piesze wędrówki po górskich szlakach.