Poznaj speakera - Bartosz Ciołkowski

Bartosz Ciołkowski

Bartosz Ciołkowski

Mastercard

Bartosz Ciołkowski

Mastercard

BIO

Dyrektor generalny na Europę Południowo-Wschodnią, Mastercard Europe.

Bartosz Ciołkowski jest dyrektorem generalnym na region Europy Południowo-Wschodniej, obejmujący Albanię, Bośnię i Hercegowinę, Bułgarię, Chorwację, Czarnogórę, Izrael, Kosowo, Macedonię Północną, Rumunię i Serbię. Ciołkowski odpowiada za realizację strategii w regionie, rozwój płatności elektronicznych, a także za współpracę z partnerami biznesowymi czy rządowymi.

Ciołkowski dołączył do Mastercard w 2005 roku. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora generalnego na Polskę, znacząco przyczyniając się do dynamicznego rozwoju sektora płatności elektronicznych m.in. poprzez wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań i produktów, a także zwiększanie sieci akceptacji. Odegrał także kluczową rolę w powołaniu Fundacji Polska Bezgotówkowa oraz w inwestycji Mastercard w Polski Standard Płatności (PSP), właściciela marki BLIK. Zarządzał również działalnością Mastercard na rynku czeskim i słowackim.

Ciołkowski jest obecnie członkiem rady nadzorczej Polskiego Standardu Płatności i pozostanie w tej roli. Utrzyma również funkcję członka rady nadzorczej Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Bartosz jest entuzjastą technologii i innowacji, z misją coachowania startupów i pomagania im w skalowaniu. Ostatnio dołączył do zarządu Endeavour w Polsce. Aktywnie wspiera różnorodność i inkluzywność, będąc współzałożycielem Klubu Champions of Change oraz członkiem wspierającym 30% Club Poland.

Bartek jest szczęśliwym ojcem ponad 2,5-letniej Heleny. Pasjonuje się jazdą na rowerze szosowym i MTB, jest miłośnikiem zwierząt. Ukończył studia na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, ze specjalizacją w dziedzinie polityki gospodarczej i strategii.