Poznaj speakera - Bianca Lopes

Bianca Lopes

Bianca Lopes

Bianca Lopes

  

BIO

Bianca to inwestorka, budowniczka biznesu, ekonomistka i ekspertka od tożsamości. Koncentruje się na generowaniu znaczącego wpływu poprzez technologię i biznes, założyła 5 firm, prowadziła ważne projekty związane z cyfrową tożsamością oraz pomagała firmom przekształcać dane w celu odblokowania wartości finansowej i społecznej. Jej głównym celem jest przebudowa finansów w świecie, wykorzystując potencjał cyfrowych tożsamości, etyki oraz technologii web3.

Bianca miała szczęście wspierać ponad 40 instytucji finansowych, 8 rządów oraz wiele firm w przekształcaniu i przemyśleniu swojego podejścia do technologii w kontekście roli tożsamości i sposobów wykorzystania jej w ich agendzie innowacji. Zarządza międzynarodowym kalendarzem wystąpień i zarządów, aby pomóc liderom biznesowym, rządom i ludziom zrozumieć wpływ danych, prywatności oraz możliwości finansowych, które nadal istnieją.

Bianca jest jednym z pierwszych założycieli kluczowej firmy zajmującej się cyfrową tożsamością w Brazylii, która umożliwia finansową inkluzję oraz przyjęcie PIX, cyfrowych realiów i aktywów cyfrowych dla wszystkich Brazylijczyków. Obecnie buduje kolejne globalne rozwiązanie oparte na blockchainie dla „Tożsamości dla obiektów”, łącząc rzeczywiste aktywa z cyfrowymi tożsamościami, od sportu i rozrywki po aktywa rzeczywiste i rozwiązania B2B.

Zasiada w Radzie Centrum Badań UNESCO ds. Sztucznej Inteligencji i ESG, gdzie wspiera współpracę między rozwijającymi się markami i organizacjami w celu budowy dynamicznego i etycznego ekosystemu AI.

Podróże Biancy ukształtowały ją w ciekawą, dobrze poinformowaną osobę o światowym spojrzeniu. Urodziła się w Brazylii, kształciła się w Kanadzie, mieszka w Danii. Mówi kilkoma językami i ma stopnie z finansów i nauk politycznych oraz magistra z matematyki.