Poznaj speakera - Agnieszka Śpionek

Agnieszka Śpionek

Agnieszka Śpionek

Mastercard Advisors

Agnieszka Śpionek

Mastercard Advisors

BIO

Starszy Menedżer w zespole Mastercard Advisors w polskim oddziale Mastercard Europe.

Agnieszka ma ponad 9 lat doświadczenia zawodowego zdobytego w doradztwie biznesowym – dla instytucji finansowych, branży FinTech i telco w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Specjalizuje się w projektach opracowywania i wdrażania strategii biznesowych oraz kreacji nowych produktów, ze szczególnym naciskiem na aspekty innowacyjności i projektowanie doświadczenia klienta w kanałach digital. Szczególnym zainteresowaniem darzy obszar otwartej bankowości, którego rozwój śledzi i wspiera od lat. Aktywnie działa na rzecz budowy nowoczesnego centrum finansowego w Polsce.

Przed dołączeniem do Mastercard, w latach 2013-2017, pracowała w firmie doradczej Deloitte na stanowisku Starszy Konsultant w dziale doradztwa dla instytucji finansowych, realizując projekty w kraju i za granicą. Swoje pierwsze doświadczenia zawodowe Agnieszka zdobywała w łódzkim Instytucie Nauk Społeczno-Ekonomicznych oraz w warszawskim Instytucie Badań Strukturalnych.

Ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Łódzkim oraz magisterskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie – na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze. Jej pasją są podróże, gry planszowe oraz literatura – ta czytana dla czystej przyjemności oraz bardziej fachowa, np. z dziedziny ekonomii behawioralnej. Agnieszka z ciekawością zagłębia się również w zajęcia improwizacji, wierząc, że świat biznesu powinien pełnymi garściami czerpać również ze sztuki.